Aktualności


Marzanna Jurzysta-Ziętek
Marzanna Jurzysta-Ziętek
12.02.2019

Wybory do Rady Gminy Wisznia Mała 2019 - Malin

Szanowni Państwo

Już 17. lutego 2019r odbędą się powtórzone wybory do Rady Gminy Wiszani Mała w okręgo 10 - Malin.

 

 Zapraszam do oddania głosu na moją osobę.

Działam społecznie dla Malina i gminy od wielu lat i mam nadzieję, że docenicie Państwo moją pracę.

Szanowni Państwo - bardzo ważne jest Wasze uczestnictwo w wyborach, tu dosłownie liczy się każdy głos.

 

Wybory odbędą się w budynku szkoły w Krynicznie, tak samo jak poprzednie. W wyborach startują ci sami kandydaci. Powtórzenie wyborów następuje na skutek protestu złożonego przez wójta, który zakwestonował wynik wyborów.

 

Marzanna Jurzysta-Ziętek

19.11.2018

Zabezpieczenie dróg w budżecie - Szewce, Ozorowice, Piotrkowiczki i Mienice

Poprzedni, ustępujący Zarząd Powiatu Trzebnickiego składając projekt budżetu do RIO zabezpieczył 600 tys. na drogę powiatową w Szewcach. W budżecie są także zapisane środki na drogi w Ozorowicach, Piotrkowiczkach i Mienicach.

05.11.2018

Konkurs - Malinowy przysmak w Malinie

Zapraszamy wszystkich do udziały w konkursie na "Malinowy przysmak"  

29.10.2018

Krzyżanowice i Pierwoszów - interwencja w sprawie dróg

Poniżej publikujemy pismo - interwencję Marzanny Jurzysta-Ziętek do Zarządu Powiatu Trzebnickiego w sprawie rowów i chodnika w Krzyżanowicach oraz drogi w Pierwoszowie.

26.10.2018

Odpowiedzi z UG Wisznia Mała

Poniżej podajemy do wiadomości odpowiedzi na pisma złożone do gminy.

25.10.2018

Odpowiedź z Gminy w sprawie śmieci w Piotrkowiczkach

Szanowni Państwo,

23.10.2018

Odpowiedź z Gminy Wisznia Mała dot. ul. Brzoskwiniowej

Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedzą z Gminy Wisznia Mała na pismo Marzanny Jurzysta-Ziętek w sprawie ulicy Brzoskwinioej w Ligocie Pięknej.

23.10.2018

Podziękowania

Dziękuję Państwu ponad tysiąc razy za każdy oddany głos. Mieszkańcom Malina dziękuję za mandat radnej. Swojej drużynie dziękuję za wspólną pracę i wsparcie. Karolinie dziękuję za współpracę jako kontrkandydatce. Wygranym gratuluję i życzę skutecznego realizowania programów wyborczych.

19.10.2018

Wybory 21.października 2018r - Niedziela, od 7:00 do 21:00

17.10.2018

Wyjście do teatru na KLIMAKTERIUM

Zapraszamy mieszkańców do teatru na sztukę - komedię KLIMAKTERIUM w dniu 1.grudnia 2018r (sobota) na godzinę 16. Jest to realizacja kolejnego pomysłu i projektu napisanego przez Marzannę Jurzysta-Ziętek, prezesa stowarzyszenia Uniwersytet Dorosłego Człowieka, finansowanego przez OKSiR Wisznia Mała w ramach programu "Kultura na Zakręcie" 

16.10.2018

Boisko w Malinie ma już ogrodzenie

          Z opóźnieniem, ale jest! Boisko w Malinie zostało ogrodzone. Był problem z utrzymaniem jakości nawierzchni z powodu dzików. Teraz nie będzie już tego problemu - jest płot, brama, furtki wejściowe. Pozostaje trzymać kciuki za Malinkę Malin i życzyć samych sukcesów. 

15.10.2018

Pismo złożone przez Marzannę Jurzysta-Ziętek w UG Wisznia Mała

Marzanna Jurzysta-Ziętek
Radna Powiatu Trzebnickiego
Malin, ul. Bociania 12
55-114 Wisznia Mała

14.10.2018

14. pażdziernika - Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Oświaty składam najlepsze życzenia spełnienia marzeń, osiągnięcia celów w życiu osobistym, satysfakcji z wykonywanej pracy, a przede wszystkim dużo zdrowia i samych dobrych chwil.

14.10.2018

Śmieci w Piorkowiczkach - co dalej ?

Na prośbę mieszkańców Piotrkowiczek i Szewc złożyłam zapytanie, jakie kroki podejmie gmina, bo mieszkańcy nie chcą śmieci przy swoich domostwach.

07.10.2018

Szukamy wykonawcy drogi Piotrkowiczki-Mienice !!

Szanowni Mieszkańcy,

05.10.2018

Bezpłatne kursy językowe i komputerowe

Szanowni Państwo,

04.10.2018

Oświadczenie Marzanny Jurzysta-Ziętek

Szanowni Państwo,

04.10.2018

Dlaczego gmina nie informuje o wynikach przetargu?

Poniżej publikujemy treść pisma w sprawie skierowanego do Wójta gminy Wisznia Mała.

02.10.2018

Dyplom MBA w Administracji Publicznej

Warto mieć marzenia. Kolejne spełnione.
W sobotę, 29.09.2018r. odebrałam dyplom MBA, który obroniłam w czerwcu pracą: Perspektywy wdrażania koncepcji Governance w gminie Wisznia Mała jako innowacja w zarządzaniu rozwojem lokalnym. Co to znaczy? Governance czyli współdziałanie z mieszkańcami - tak zamierzam kierować gminą Wisznia Mała z Państwem.

02.10.2018

Inauguracja Roku Akademickiego UDC 2018/2019

W imieniu prezes Stowarzyszenia UDC - Marzanny Jurzysta-Ziętek - serdecznie zapraszamy wszystkich na uroczystą inaugurację Roku Akademickiego 2018/2019 na Uniwersytecie Dorosłego Człowieka. Uroczystość odbędzie się 4.października 2018r w dużej sali OKSiR w Wiszni Małej o godzinie 18.

01.10.2018

Wydatki na "promocję" a rok wyborczy w gminie Wisznia Mała

Szanowni Państwo, zastanówmy się, czy zamiast podnosić budżet na promocję gminy o ponad 120% w roku wyborczym (w stosunku do 2014r) i o prawie 70% w stosunku do roku 2017 (a dopiero zaczynamy trzeci kwartał b.r), nie można pieniędzy tych przeznaczyć na zadania inwestycyjne, o które od lat zabiegają mieszkańcy, jak drogi, chodniki czy oświetlenie? Radna składając wniosek poprosiła o wyjaśnienia, na co dokładnie zostaną wykorzystane środki.

Radny na medal 2018
Radny na medal 2018
27.09.2018

Radny na medal 2018

Dolny Śląsk ma wielu bardzo dobrych Samorządowców. Gratulacje dla tych najlepszych, którzy zostali Laureatami Plebiscytu Gazety Wrocławskiej, nad którym Honorowy Patronat objął Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego!

28.09.2018

Wnioski do budżetu powiatu i gminy na rok 2019 od Marzanny Jurzysta-Ziętek

Zapraszmy Państwa do zapoznania się z wnioskami do budżetu powiatu trzebnickiego i gminy Wisznia Mała na rok 2019 złożyła radna Marzanna Jurzysta-Ziętek.

20.09.2018

Dlaczego rejestracja kandydatów na Radnych i Wójta w gminie Wisznia Mała rządzi się inymi prawami?

Gminna Komisja Wyborcza w Wiszni Małej jako jedyna w powiecie trzebnickim podczas rejestracji kandydatów na radnych sprawdzała każdy podpis pod listą poparcia dla kandydata. Dlaczego? Czyżby obecna władza chciała sprawdzić kto komu się podpisał na liście? A jak mówi Kodeks Wyborczy - Art.429.
Gminna komisja wyborcza, przyjmując zgłoszenie, niezwłocznie bada, czy zgłoszenie jest zgodne z przepisami kodeksu. Na każdym zgłoszeniu komisja odnotowuje datę i godzinę oraz liczbę porządkową jego wpływu.
Art.430.
§1.Jeżeli gminna komisja wyborcza stwierdzi, na podstawie dostępnych urzędowo dokumentów, a w razie potrzeby również wyjaśnień wyborców, że zgłoszenie nie uzyskało wymaganego w myśl art.427 poparcia wyborców, wówczas odmawia jego przyjęcia, wskazując stwierdzone wady, i zwraca zgłoszenie osobie zgłaszającej listę.
Zastanówmy się czy osoby wchodzące w skład gminnej komisji mają dostęp do rejestru wyborców? Czy nie są to dane zastrzeżone? Czy osoby podpisujące się na listach kandydatów wyrażały zgodę by osoby trzecie sprawdzały ich pesele? Z Kodeksu Wyborczego nie wynika takie działanie.
Kolejny artykuł Kodeksu Wyborczego informuje:
Art.433.
§1. Gminna komisja wyborcza niezwłocznie rejestruje we wskazanym okręgu wyborczym zgłoszenie listy kandydatów dokonane zgodnie z przepisami kodeksu, sporządzając protokół rejestracji. Po jednym egzemplarzu protokołu doręcza się osobie zgłaszającej listę i przesyła komisarzowi wyborczemu.
Dlaczego więc do dnia dzisiejszego nie ma zrejestrowanego kandydata na wójta z Komitetu KWW Marzanny Jurzysta-Ziętek, choć zgłoszenie zostało złożone w poniedziałek i Komitet złożył wszystkie wymagane dokumenty i zarejestrował więcej niż wymagane minimum 8 kandydatów na radnych? Kto wstrzymuje takie działania?
Jak stanowi Kodeks Wyborczy?
Art.480.
§ 2.Jeżeli zgłoszenie spełnia warunki określone w kodeksie, gminna komisja wyborcza niezwłocznie rejestruje kandydata na wójta, sporządzając protokół rejestracji.
Dlaczego „niezwłocznie” w gminie Wisznia Mała trwa od poniedziałku do czwartku i efektów dalej nie widać?
Szanowni Państwo, zastanówmy się, czy tak to powinno to wyglądać?

18.09.2018

Trzebnicka Gazeta Nowa o ostatniej sesji Rady Powiatu

W ostatniej Trzebnickiej Gazecie Nowej ukazał się artykuł informujący o przyznaniu przez Radnych dofinansowania do drogi Piotrkowiczki - Mienice. Uzyskanie pozytywnego wyniku głosowania to efekt długiej i wytężonej pracy w tym kierunku radnej Marzanny Jurzysta-Ziętek. Podczas dyskusji Radni mówili wręcz o "drodze Marzanny". Warto było, bo drogę trzeba wyremontować. Wycinek Gazety na zdjęciu obok.

17.09.2018

Drogi i pieniądze - Rada Powiatu Trzebnickiego w TVP Wrocław

Ostatnie posiedzenie komisji budżetowej i Rady Powiatu Trzebnickiego z zainteresowaniem obserwowali dziennikarze TVP Wrocław. Krótka relacja z tego "wydarzenia" znalazła się w FAKTACH. Zapraszamy do obejrzenia - początek około 5 minuty.

11.09.2018

Rów pod S5 na drodze Kryniczno-Malin - odp. z GDDKiA

Poniżej publikujemy pismo z GDDKiA w sprawie zabezpieczenia rowu pod drogą S5 na trasie Kryniczno-Malin.

11.09.2018

Droga weszła do budżetu - będzie wnioskowana :)

Na wczorajszej Sesji Rady Powiatu Trzebnickiego została przyjęta uchwała zabezpieczająca środki finansowe na remont drogi Piotrkowiczki - Mienice. Zarząd powiatu zgłosi tą właśnie drogę do tzw "schetynówek" na przyszły rok.

09.09.2018

Walczymy o drogę Piotrkowiczki - Mienice

Poniżej publikujemy pismo złożone przez Radną do Zarządu Powiatu Trzebnickiego - kolejne pismo w sprawie drogo 1365D Piotrkowiczki - Mienice. 

06.09.2018

Protest mieszkańców gminy Wisznia Mała

W dniu dzisiejszym Marzanna Jurzsta-Ziętek złożyła pismo w Wydziale Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu będące PROTESTEM MIESZKAŃCÓW GMINY WISZNIA MAŁA przeciwko zmianie profilu  fermy drobiu i hodowli kaczek. 

05.09.2018

Zapraszamy do Narodowego Forum Muzyki

Uniwerstet Dorosłego Człowieka w Wisznia Małej wraz z prezesem Marzanną Jurzysta-Ziętek zapraszają 28.września 2018r na godzinę 19:00 do Narodowego Forum MUzyki Filharmonii we Wrocławiu na koncert "Dziedzictwo Beethovena". Projekt finansowany przez OKSiR Wisznia Mała w ramach programu "Kulura na zakręcie"

31.08.2018

Jak przebiegła ostatnia sesja Rady Gminy Wisznia Mała?

Czy na sesji Rady Gminy Wisznia Mała obecny Wójt obraził radnych powiatowych i agitował przeciwko nim ? Byłoby to zachowanie niegodne stanowiska w kontekście zbliżających się wyborów, gdyby się potwierdziło. 

30.08.2018

Warsztaty kulinarne - zdrowe żywienie

     Już można zapisywać się na warsztaty kulinarne "Zdrowe żywienie", które odbędą się 21.września 2018r o godz.18 w swietlicy w Krzyżanowicach. Warsztaty poprowadzi Agnieszka Dobrzańska, a zapisy u organizatorki - Marzanny Jurzysta-Ziętek pod telefonem 694 44 28 34. Warsztaty są bezpłatne dla wszystkich uczestników. 

30.08.2018

DECOUPAGE - Warsztaty 19.września 2018r.

Organizator: MARZANNA JURZYSTA-ZIĘTEK

30.08.2018

Warsztaty - Szkliwienie ceramiki - 13.09.2018r

Zapraszamy na kolejne warsztaty zorganizowane przez Marzannę Jurzysta-Ziętek, sfinansowane przez Gminę Wisznia Mała, a prowadzone przez Agnieszkę Dobrzańską - SZKIWIENIE CERAMIKI. Warsztaty odbędą się 13.września 2018r w świetlicy w Szewcach. Zapraszamy na godzinę 18-tą. Warsztaty są otwarte i bezpłatne dla wszystkich uczestników.

28.08.2018

Kolejna interwencja w sprawie drogi Kryniczno-Malin

Radna kolejny raz interweniowała w sprawie dokończenia inwestycji drogi ekspresowej S5 na odcinku przy wiadukcie w Malinie. Poniżej publikujemy treść pisma skierowanego do panii Lidii Markowskiej, Dyrektor GDDKiA we Wrocławiu.

24.08.2018

Gmina Wisznia Mała - 3 mandaty do powiatu

Decyzją Komisarza Wyborczego gmina Wisznia Mała została samodzielnym okręgiem wyborczym w najbliższych wyborach samorządowych i ma trzy mandaty do Rady Powiatu Trzebnickiego.

24.08.2018

Petycja w sprawie remontu ulicy Bocianiej w Malinie

Na prośbę mieszkańców ulicy Bocianiej w Malnie radna Marzanna Jurzysta-Ziętek zarówno z racji swojej funkcji, jak i będąc też mieszkanką tej ulicy skierowała petycję w sprawie remonu w/w drogi. Stan drogi jest straszny i od wielu lat czeka na remont.

24.08.2018

Warsztaty z ceramiki - 30.08.2018r, Psary

Zapraszamy na kolejne warsztaty z ceramiki prowadzone przez Agnieszkę Dobrzańską, które odbędą się w sali spotkań w Psarach, 30.08.2018r od godziny 18-tej.

14.08.2018

Wniosek do Komisarza Wyborczego

Poniżej przedstawiamy wniosek Radnej do Komisarza Wyborczego w zwiazku z niepodjeciem przez radę powiatu trzebnickiego uchwały o podziale na okręgi wyborcze.

11.08.2018

Warsztaty z ceramiki w świetlicy w Piotrkowiczkach

Już we wtorek, 14.08.2018r o godznie 18-tej w świetlicy w Piotrkowiczkach zaczynamy kolejny cykl warsztatów dla mieszkańców gminy Wisznia Mała zorganizowany przez Marzannę Jurzysta-Ziętek. Pierwsze warsztaty z ceramiki poprowadzi Agnieszka Dobrzańska. Warsztaty są bezpłatne dla wszystkich uczestników, a środki finansowe pozyskała organizatorka z gminy Wisznia Mała.

11.08.2018

Droga powiatowa Piotrkowiczki - Mienice

W dniu 27.07.2018r rozpisany został przetarg na wykonanie remontu części drogi Piotrkowiczki - Mienice.

31.07.2018

Reakcja Gminy Wisznia Mała na petycję w sprawie przedszkola w Strzeszowie

Mamy oficjalną odpowiedź z Urzędu Gminy Wisznia Mała w sprawie wychowawczyni dzieci z przedszkola w Strzeszowie. W akcję mocno zaangażowała się radna Marzanna Jurzusta-Ziętek i okazjue się, że było warto.

31.07.2018

Drogi w gminie Wisznia Mała

 Radna Marzanna Jurzysta-Ziętek złożyła kolejne wnioski o realizację uchwalonych w budżecie powiatu na rok 2018 remontów dróg powiatowych 1366D w Ozorowicach i 1365D Piotrkowiczki-Mienice. 

19.07.2018

Wójt jest dla ludzi. Transparentność działań.

W odpowiedzi na zastrzeżenia, co do sposobu rozpoznawania wniosku o finansowanie działań złożonego przez Stowarzyszenie UDC w trybie art. 19a, którego prezesem jest Marzanna Jurzysta-Ziętek, otrzymano odpowiedź, którą publikujemy poniżej.

18.07.2018

Zmiany w okręgach wyborczych w Powiecie Trzebnickim

Zdaniem Komisarza Wyborczego Gmina Wisznia Mała zostanie samodzielnym okręgiem w powiecie trzebnickim z trzema mandatami. Zawonia zostanie przyłączona do Trzebnicy. Radni powiatowi w tej sprawie muszą podjąć uchwałę do 16 sierpnia 2018 roku. Najbliższa sesja Rady Powiatu zapowiedziana jest na czwartek 26 lipca.

12.07.2018

Odpowiedź gminy Wisznia Mała w sprawie wniosków UDC

Otrzymaną odpowiedź w sprawie wątpliwości co do sposobu traktowania wniosku o dofinansowanie działań Stowarzyszenia UDC przedstawiamy w niżej zamieszczonym linku. Zapraszamy do lektury.

10.07.2018

Obniżenie wynagrodzenia dla pracowników samorządowych

Poniżej publikujemy pismo z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego skierowane do rad każdego szczebla samorządowego w sprawie wynagrodzenia pracowników zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15.05.2018r.

13.06.2018

Nieprawidłowości przy podziale na okręgi wyborcze.

O co tak naprawdę chodzi z podziałem na okręgi wyborcze?

11.06.2018

Komisja Polityki Społecznej - 13.06.2018r, g.17

Zapraszamy Państwa na posiedzenie Komisji Polityki Społecznej, która odbędzie się dnia 13 czerwca 2018 roku o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego przy ulicy Leśnej 6.
Proponowany porządek obrad:

31.05.2018

Realizacja wniosków mieszkańców w sprawie oznakowania dróg

Na prośby mieszkańców Powiatu Trzebnickiego, a w szczególności gminy Wisznia Mała, którą reprezentuje w powiecie radna Marzanna Jurzysta-Ziętek, złożone zostały wnioski o zmiany w oznakowaniu dróg: drogi krajowej nr 5 oraz dróg powiatowych 1369D i 1365D. Poniżej podajemy Państwu odpowiedź Satrosty Trzebnickiego, który pozytywnie rozpatrzył wnioskowane tematy i skierował je do realizacji.

31.05.2018

Odpowiedź z Gminy Wisznia Mała w sprawie wniniosku o dofinansowanie dróg

Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedzią Gminy Wisznia Mała na pismo Radnej Marzanny Jurzysta-Ziętek w sprawie złożenia wniosku o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury.

29.05.2018

Odpowiedź Komisarza Wyborczego w sprawie podziału na okręgi wyborcze

Poniżej publikujemy odpowiedź Komisarza Wyborczego w sprawie nieprawidłowego podziału gminy Wisznia Mała na okręgi wyborcze. 

28.05.2018

Okręgi wyborcze w gminie Wisznia Mała raz jeszcze!

Po uchwaleniu przez Radę Gminy Wisznia Mała sposobu podziału mandatów do Rady Gminy i okręgów wyborczych na wybory samorządowe 2018r, grupa mieszkańców złożyła protest do Komisarza Wyborczego i choć ten protest oddalił, mieszkańcy złożyli odwołanie do Państwowej Komisji Wyborczej w Warszawie. PKW pozostawiła odwołanie bez rozpoznania, bo w między czasie Komisarz Wyborczy uchylił postanowienie z dnia 9 kwietnia 2018 r. w sprawie skargi na ustalenia przez Radę Gminy Wisznia Mała podziału Gminy na okręgi wyborcze. Odowłanie do PKW stało się bezpodstawne, ale protest uwzględniono i Rada Gminy jeszcze raz będzie ustalać wielkość okręgów wyborczych. Miejmy nadzieję, że podział będzie lepszy.

18.05.2018

Wyjaśnienia w sprawie oferty w trybie art. 19a

Poniżej można zapoznać się z pismem, które Marzanna Jurzysta-Ziętek, jako prezes stowarzyszenia, złożyła w Gminie Wisznia Mała wyjaśniając wątpliwości urzędników, co do oferty złozonej przez Stowarzyszenie Uniwersytet Dorosłego Człowieka w trybie art. 19a.

18.05.2018

Odpowiedź z gminy w sprawie uwag do ofert z 19a

Odpowiedź z Gminy Wisznia Mała na pismo radnej odnośnie składania uwag do wniosków o dofinansowanie z 19a

18.05.2018

Petycja rodziców z przedszkola w Szewcach

Poprzez Marzannę Jurzysta-Ziętek reprezentującą rodziców dzieci z grupy "Motyli" w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Szewcach złożona została, poparta podpisami zainteresownych, PETYCJA w sprawie przedłużenia umowy o pracę dotychczasowej wychowawczyni dzieci.

18.05.2018

Odpowiedź z Urzędu Gminy Wisznia Mała w sprawie podziału środków

Poniżej publikujemy odpowiedź z Gminy Wisznia Mała na zapytanie w sprawie podziału środków publicznych dla organizacji pozarządowych.

13.05.2018

Podróż studyjna w Bieszczady i strona www.StowarzyszenieUDC.pl

Dzięki projektowi napisanego przez radną Marzannę Jurzysta-Ziętek, będącą też prezesem Stowarzyszenia Uniwerytet Dorosłego Człowieka w Wiszni Małej, w dniach 1-3.06.2018 odbędzie się bezpłatna dla uczestników podróż studyjna w Bieszczady, w ramach tego projektu powstała także strona internetowa stowarzyszenia UDC - operacja "Aktywizacja mieszkańców do działaności na rzecz społecznościlokalnej poprzez poznanie dobrych praktyk podczas podróży studyjnej w Bieszczady".

13.05.2018

Niejasne kryteria przydziału środków publicznych w gminie Wisznia Mała

Nieznane są zasady przyznawania środków dla organizacj pozarządowych z "19a".  Dlaczego jedne wnioski zgdonie z ustawą są publikowane na BIP a inne nie? Kto, kiedy i na jakiej podstawie decyduje o przyznaniu srodków?  Czekamy na odpowiedź z Urzędu Gminy Wisznia Mała na pismo złożone przez radną Marzannę Jurzysta-Ziętek. Poniżej złozone pismo, a odpowiedź zostanie opublikowana zaraz po jej otrzymaniu.

13.05.2018

Internet w gminie Wisznia Mała - szansa na HotSpoty

Zapraszamy do zapoznania się z pismem radnej Marzanny Jurzysta-Ziętek do gminy Wisznia Mała w sprawie możliwości wykorzystania środków unijnych na stworzenie na naszym terenie sieci bezpłatnych punktów dotępowych do inetrnetu (Wi-Fi HotSpot).

13.05.2018

Pismo w sprawie bezpieczeństwa na drodze Kryniczno-Malin

Poniżej publikujemy pismo skierowane do GDDKiA przez radną Marzannę Jurzysta-Ziętek w sprawie motażu barierek zabezpieczających przy rowie po widuktem na drodze Kryniczno-Malin. Mamy nadzię na pozytywne rozpatrzenie prośby.

08.05.2018

Remont ul. Bocianiej w Malinie

Zapraszamy do zapoznania się z pismem złozonym w Urzędzie Gminy Wisznia Mała w sprawie remontu ul. Bocianiej w Malinie.

08.05.2018

Niesprawiedliwe dzielenie środków na organizacje pozarządowe

Poniżej można pobrać i przeczytać pismo złożone przez Marzannę Jurzysta-Ziętek do gminy Wisznia Mała, w którym podważana jest zasada sprawiedliwego podziału środków na wnioski organizacji pozarządowych, a także inne watpliwości co do równego traktowania przy rozpatrywaniu składanych ofert.

08.05.2018

Odpowiedź z Gminy w sprawie nieprawidłowości w SP ZOZ

Ponizej do pobrania odpowiedź z gminy Wisznia Mała w sprawie zgłaszanych nieprawidłowości w działaniu SP ZOZ Ośrodek Zdrowia w Wiszni Małej.

08.05.2018

Decoupage - ozdobne deseczki do krojenia

20. czerwca b.r. od godziny 18-tej w świetlicy w Rogożu odbędą się kolejne warsztaty zorganizowane przez Marzannę Jurzysta-Ziętek, a prowadzone przez Agnieszkę Dobrzańską. Tym razem DECOUPAGE - Ozdobne deseczki. Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach. Zajęcia jak zawsze są całkowicie bezpłatne. 

08.05.2018

Warsztaty - Szkliwienie ceramiki - 16.05.2018r, godz. 18

Zapraszamy na kolejne warsztaty ceramiczne prowadzone przez Agnieszkę Dobrzańską, zorganizowane przez Marzannę Jurzysta-Ziętek. Warsztaty SZKLIWIENIE CERAMIKI odbędą się w sali OKSiR Wisznia Mała w dniu 16.maja 2018r o godzinie 18-tej. 

08.05.2018

Zajęcia / warsztaty ceramiczne - 9.05.2018r, Ozorowice

Wszystkich chętnych i zaiteresowanych warsztatami ceramicznymi prowadzonymi przez Agnieszkę Dobrzańską w imieniu organizatora - Marzanny Jurzysta-Ziętek - zapraszamy do świetlicy w Ozorowcach w dniu 9.maja 2018r o godznie 18-tej.

03.05.2018

Prace porządkowe na drodze powiatowej

Trwają prace porządkowe na drodze powiatowej Kryniczo-Rogoż.

25.04.2018

Odpowiedź z PGK Wisnia Mała w sprawie awarii wody

W związku z pismem Marzanny Jurzysta-Ziętek skierowanym do Gminy Wisznia Mała w sprawie częstych wyłączeń dostaw wody na terenie gminy publikujemy odpowiedź otrzymaną z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Wiszni Małej.

15.04.2018

Pismo do Gminy Wisznia Mała w sprawie ul Bocianiej w Malinie

Poniżej publikujemy pismo złożone do Gminy Wisznia Mała w sprawie możliwości złożenia wniosku o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności poprzez Wsparcie Lokalej Infrastruktury Drogowej celem "przebudowy drogi gminnej - ul. Bociania wraz z oświetleniem i odwodnieniem". Jest sznasa na 80% dofinasowanie tej inwestycji.

09.04.2018

Odpowiedź Gminy Wisznia Mała w sprawie wody

Wójt Gminy Wisznia Mała pismo interwencyjne w sprawie częstego wyłączania wody na terenie gminy Wisznia Mała przekzała do Prezesa Zarządu PGK Sp. z o.o. w Wiszni Małej

07.04.2018

Zajęcia ceramiczne - 25.kwietnia 2018 - świetlica w Pierwoszowie

Zapraszamy na drugie w cyklu zajęcia ceramiczne do świetlicy w Pierwoszowie 25.04 b.r. o godzinie 18-tej.

07.04.2018

Warsztaty z ceramiki 18.04.2018r w Wiszni Małej

Zapraszamy na warsztaty z ceramiki, które odbędą się 18.04. b.r. w OKSiR Wisznia Mała oraz 25.04.2018r w świetlicy w Pierwoszowie.

29.03.2018

Jest szansa na remont drogi Mienice - Piotrkowiczki

Wniosek w sprawie zgłoszenia remontu drogi Piotrkowiczki - Mienice (Droga 1365D) do konkursu na dofinasowanie. Jest szansa uzyskać 80% dofinansowania do kosztów modernizacji z budżetu Rządowego Programu na rzecz Rozwoju i Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

23.03.2018

Wyrównanie drogi Kryniczno-Malin

Poniżej publikujemy pismo skierowane przez radną Marzannę Jurzysta-Ziętek do firmy Astaldi - wykonawcy drogi S5 w sprawie naprawy/wyrównania drogi 1368D na wysokości wiaduktu na odcinku Kryniczno - Malin.

23.03.2018

Przerwy w dostawach wody - interwencja

Poniżej pismo złożone przez radną Marzannę Jurzysta-Ziętek w sprwie częstych, długotrwałych przerw w dostwie wody w ciągu dnia do gospodarstw domowych, zakładów pracy i instytucji publicznych (m.in. szkół i przedszkoli) 

15.03.2018

Awarie oświetlenia w Malinie - odpowiedź

Poniżej do pobrania odpowiedź z Tauron Dystrybucja w sprawie awarii oswietlenia ulic w Malinie.

08.03.2018

Malin - odpowiedzi z Gminy na pisma Radnej

Wśrod składanych przez Radną Marzannę Jurzysta-Ziętek pism do gminy były dwa związane z rodzinną miejscowością - Malinem. Pierwsze dotyczyło częstych wyłączeń oświetlenia dróg w Malinie, drugie zwracało uwagę na możliwość dofinansowania wyposażenia remontowanej świetlicy w ramach konkursu w "Odnowie Wsi Dolnosląskiej". Wniosek złożony 8-02-2018r publikowaliśmy 18-02-2018r.

08.03.2018

Europejska Unia Kobiet - Sekcja Polska

Marzanna Jurzysta-Ziętek uchwałą z dnia 2.03.2018r została przez Zarząd Główny ESK-SP przyjęta w poczet członkiń Sekcji Polskiej Europejskiej Unii Kobiet.

06.03.2018

Dostęp do informacji publicznej - Rejestr Umów w gminie Wisznia Mała

Zapraszamy do zapoznanie się z odpowiedzią Wójta Gminy Wisznia Mała na wniosek radnej w sprawie dostępu do  informacji publicznej, jaką jest rejestr umów i wydatków gminy.

06.03.2018

Prośby do Zarządu Dróg Powiatowych - 1365D i 1366D

Poniżej publikujemy prośby złożone przez radną Marzannę Jurzysta-Ziętek do Zarządu Dróg Powiatowych w Trzebnicy w sprawie dróg powiatowych w gminie Wisznia Mała: Piotrkowiczki - Mienice oraz w miejscowości Ozorowice. Prośby zostały poparte podpisami mieszkańców. Mamy nadzieję, że zostaną pozytywnie rozpatrzone i zrealizowane, tym bardziej że pod wnioskami swoje podpisy złożyło bardzo wielu mieszkańców mocno zainteresowanych w/w remontami. 

18.02.2018

Odpowiedź z Urzędu Gminy Wisnia Mała w sprawie SPZOZ

Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedzią urzędu gminy Wisznia Mała na pismo interwencyjne radnej w sprawie działania przychodni SPZOZ Wisznia Mała.

18.02.2018

Pisma złożone do Urzędu Gminy Wisznia Mała

W dniu 9-lutego-2018r radna Marzanna Jurzysta-Ziętek złożyła w urzędzie gminy Wisznia Mała pisma, które poniżej publikujemy. Dwa z nich dotyczą Malina - zapytanie o częste wyłączenia oświetlenia ulic w Malinie oraz pomysł na uzyskanie dofinansowania do wyposażenia remontowanej świetlicy w Malinie. Trzecie dotyczy rejestru umów i wydatków w gminie Wisznia Mała. Zapraszamy do zapoznania się, a po otrzymaniu odpowiedzi, te również zostaną opublikowane.

07.02.2018

Założyć firmę, zdobyć dofinansowanie... indywidualne konsultacje

W dniu 9.02.2018, w godzinach od 12-tej do 15-tej w OKSiR Wisznia Mała odbędą się bezpłatne, indywidualne konsultacje z pracownikami Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich na temat możliwości uzyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich.

30.01.2018

SPZOZ w Wiszni Małej - Interwencja

Zachęcamy do zapoznania się z treścią pisma skierowanego przez Radną Marzannę Jurzysta-Ziętek do Gminy Wisznia Mała i Rady Społecznej SPZOZ w Wiszni Małej związanego z wiloma skargami na działalność Ośrodka Zdrowia.

30.01.2018

Odpowiedzi z gminy Wisznia Mała

Poniżej publikujemy otrzymane odpowiedzi z gminy Wisznia Mała na pisma i zapytania złożone przez radną Marzannę Jurzysta-Ziętek:

10.01.2018

Uniwersytet Dorosłego Człowieka - spotkanie Noworoczne

Z inicjatywy prezes UDC Wisznia Mała Marzanny Jurzysta-Ziętek w dniu 12. stycznia 2018r od godziny 17-tej odbędzie się spotkanie członków i sympatyków Uniwersytetu Dorosłego Człowieka. Spotkanie będzie miało charakter świąteczno-noworoczny, będzie pełne kolęd i smacznych przekąsek. 

29.12.2017

Świetlica w Ligocie Pięknej - co dalej ?

Poniżej publikujemy pismo złożone w Urzędzie Gminy Wisznia Mała w związku z wieloma pytaniami mieszkańców Ligoty Pięknej: co dalej z ich świetlicą i dostępnością do niej. Po remoncie mają tam mieć zajęcia uczestnicy akcji Senior Plus. A co z mieszkańcami ?

06.12.2017

Podpisanie umowy UDC-LGD

W czwartek, 5.12.2017r w OKSIR Wisznia Mała zarząd stowarzyszenia Uniwersytet Dorosłego Człowieka podpisał umowę na wniosek, który został napisany przez Marzannę Jurzysta-Ziętek pt: "Aktywizacja mieszkańców do działań na rzecz społeczności lokalnej poprzez poznanie dobrych praktyk podczas podróży studyjnej w Bieszczady". Projekt będzie finansowany w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata PROW 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowego.

06.12.2017

Warsztaty malowania bombek

10 grudnia 2017 (sobota) w godzinach 16-18 w sali OKSiR Wisznia Mała odbęda się zorganizowane przez Marzannę Jurzysta-Ziętek warsztaty z malowania bombek 'Wiszeńskie Igłą Malowane". Warsztaty poprowadzi artysta plastyk Ryszard Glegoła.

05.12.2017

Projekt dla Stowarzyszenia Pomoc Obywatelska

Dzięki projektowi napisaemu przez Marzannę Jurzysta-Ziętek w ramach projektu "zDolny Śląsk Lokalnie" Stowarzyszenie Pomoc Obywatelska zakupiła sprzęt biurowy (komputer, urządzenie wielofunkcyjne, roll up i pieczątkę) w ramach rozwoju organizacji. Projekt zDolny Śląsk Lokalnie dotyczy wsparcia grup nieformalnych i samopomocowych oraz młodych organizacji pozarządowych, działających na terenie województwa dolnośląskiego. Celem projektu jest rozwój i wzmacnianie wspólnot lokalnych poprzez umożliwienie realizacji oddolnych inicjatyw. Podstawową formą wsparcia będą mikrodotacje, a proces ich udzielania wspomagany będzie działaniami animacyjnymi i edukacyjnymi, skierowanymi do beneficjentów programu grantowego.
Projekt jest odpowiedzią na potrzeby rozwoju wspólnot w kierunku budowania społeczeństwa obywatelskiego oraz animacji działań proobywatelskich i partycypacji w lokalnym rozwoju. Zaangażowanie obywateli, szczególnie w małych społecznościach lokalnych, jest ograniczone przez dostęp do zasobów materialnych i wiedzy. Stąd idea pomocy w realizacji własnych inicjatyw lokalnych, które stanowić będą impuls do dalszych, szerszych działań oraz staną się fundamentem obywatelskości w środowiskach lokalnych.
Projekt współfinansowany jest w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Realizatorami projektu są Fundacja Pomocy Św. Antoniego „Bene Factum" oraz Fundacja „Przedsiębiorczość”.

05.12.2017

Konsultacje Społeczne budżetu gminy Wisznia Mała na rok 2018

Projekt budżetu Gminy Wisznia Mała na rok 2018 do konsultacji:

03.12.2017

Droga Ozorowice - Pęgów załatana

Wykonany przez Zarząd Dróg Powiatowych w Trzebnicy remont masą mineralno-asfaltową na gorąco na drodze powiatowej nr 1366 D - Ozorowice w stronę Pęgowa. Wbudowano cały termos tj. 6 ton. 

16.11.2017

Góralskie Śpiewanie

Góralskie Śpiewanie góralek z Malina.

16.11.2017

Warsztaty - pierogi w Malinie

Zapraszamy na warsztaty kulinarne w ramach projektu "Smaczne towarzystwo" - Smaczne pierogi. Wtorek, 21.listopad 2017 w świetlicy w Malinie, godzina 18:00. Warsztaty są bezpłatne, a środki pozyskane przez radną Marzannę Jurzysta-Ziętek z FIO w ramach programu "zDolny Śląsk lokalnie".

16.11.2017

Warsztaty - Pierogi w Pierwoszowie

Zapraszamy na warsztaty kulinarne w ramach projektu "Smaczne towarzystwo" - Smaczne pierogi.  Poniedziałek, 20.listopad 2017 w świetlicy w Pierwoszowie, godzina 18:00.  Warsztaty są bezpłatne, a środki pozyskane przez radną Marzannę Jurzysta-Ziętek z FIO w ramach programu "zDolny Śląsk lokalnie".

10.11.2017

Gmina Wisznia Mała odpowiada na pisma Radnej

Poniżej publikujemy odpowiedzi otrzymane z Urzędu Gminy Wisznia Mała na pisma złożone przez radną Marzannę Jurzysta-Ziętek związane z remontem ulicy Bocianiej w Malinie oraz wniosjów do budżetu gminy na rok 2018.

09.11.2017

Inicjatywa Lokalna - wniosek zaakceptowany

Wniosek do gminy Wisznia Mała napisany przez Marzannę Jurzysta-Ziętkek w ramach Inicjatywy Lokalnej o dofinansowanie ogrodzenia boiska piłkarskiego w Malinie i rewitalizację murawy został przyjęty i zaakceptowany.

09.11.2017

Warsztaty: podaruj kwiatową kartkę

Zapraszamy na kolejne warsztaty przygotowane przez Marzannę Jurzysta-Ziętek we współpracy z Agnieszką Pawlaczek.

08.11.2017

Warsztaty ze szkliwienia ceramiki

Warszaty ze szkliwienia ceramiki - ciąg dalszy wrześniowych warsztatów z tworzenia wyrobów ceramicznych z Agnieszką Dobrzańską.
Warsztaty organizowane przez Marzannę Jurzysta-Ziętek są bezpłatne dla uczestników a środki pozyskuje oragnizatorka pisząc projekty.

06.11.2017

Warsztaty ze zdobienia drewnianych figurek

Warsztaty ze zdobienia drewnianych figurek (bezpłatne dla uczestników):

11.10.2017

Warsztaty kulinarne - Zdrowa pizza

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty z robienia "zdrowej pizzy" zorganizowane przez Marzannę Jurzysta-Ziętek.

04.10.2017

Wniosek do gminy Wisznia Mała - Inicjatywa Lokalna

Radna Marzanna Jurzysta-Ziętek w imieniu Klubu Piłkarskiego Malinka Malin złożyła wniosek do gminy Wisznia Mała o realizację zadania publicznego w ramach Inicjatywy Lokalnej, poparty podpisami 59 mieszkańców gminy na dofinansowanie ogrodzenia boiska sportowego w Malinie.

04.10.2017

Wnioski do budżetu Powiatu Trzebnickiego na rok 2018

Poniżej publikujemy wnioski radnej Marzanny Jurzysta-Ziętek do budżetu Powiatu Trzebnickiego na rok 2018.

04.10.2017

Wnioski do budżetu gminy Wisznia Mała

Zapraszamy do zapoznania się z wnioskami do budżetu gminy Wisznia Mała na rok 2018 złożynymi przez radną Marzannę Jurzysta-Ziętek 

02.10.2017

Zaproszenie na warsztaty SUSHI

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty z robienia SUSHI zorganizowane przez Marzannę Jurzysta-Ziętek.  Szczegóły na plakacie.

27.09.2017

Warsztaty ceramiczne

Warsztaty ceramiczne prowadzone przez Agnieszkę Dobrzańską - pomysł i organizanicja Marzanna Jurzysta-Ziętek.

MALIN
MALIN
19.09.2017

Projekt przebudowy świetlicy wiejsckiej w Malinie

Zapraszamy do zapoznania się z projektem przebudowy świetlicy wiejskiej w Malinie.

18.09.2017

Harmonogram Zajęć UDC Wisznia Mała

Na zdjęciu obok prezentujemy harmonogram zajęć Stwoarzyszenia Uniwersytet Dorosłego Człowieka w Wiszni Małej, któreggo prezesem jest Marzanna Jurzysta-Ziętek.

17.09.2017

Budżet powiatu na rok 2018 - wnioski

Poniżej publikujemy wnioski do budżetu Powiatu Trzebnickiego na rok 2018, które złożyła radna Marzanna Jurzysta-Ziętek. 

07.09.2017

Dofinansowanie remontu organów w Krynicznie.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Trzebnickiego, dzięki staraniom radnej Marzanny Jurzysta-Ziętek, radni przyjęli uchwałę przeznaczającą 15.000zł na dofinansowanie remontu zabytkowych, 100-letnich organów w kościele w Krynicznie.

07.09.2017

Kościół w Krynicznie - prośba o dofinansowanie z Powiatu

Poniżej publikujemy prośbę skierowaną przez o.o. Fanciszkanów z parafii w Krynicznie o dofinasowanie remontu 100-letnich organów.  Prosimy o zapoznanie się z pismem. 

05.09.2017

Sprawozdanie finansowe za I półrocze 2017r

Poniżej publikujemy informację dotyczącą przebiegu wykonania budżetu Powiatu Trzebnickiego za I półrocze 2017r.

22.06.2017

Droga powiatowa Szewce - Strzeszów

Trwa usuwanie ubytków w jezdni masą mineralno-asfaltową na gorąco - droga powiatowa w Szewcach w stronę Strzeszowa.

22.06.2017

Trzebnicka gazeta NOWA o wyborach Platformy Obywatelskiej

21.06.2017

Wybory zarządu Platformy Obywatelskiej w powiecie trzebnickim

W dniu 19.czerwca 2017r podczas zebrania wyborczego Koła Powiatu Trzebnickiego Platformy Obywatelskiej Marzanna Jurzysta-Ziętek została wybrana Wiceprzewodniczącą koła. Na Przewodniczącego wybrany został Igor Bandrowicz. Marzanna Jurzysta-Ziętek jest jedyną kobietą w Zarządzie Koła.

08.06.2017

Koszenie poboczy w gminie Wisznia Mała

Zarząd Dróg Powiatowych w ostatnim tygodniu wykosił pobocza wzdłuż drogi powiatowej w Wiszni Małej od radaru przez Strzeszów do Szewc. Wykoszone zostały też pobocza w Krzyżanowicach. W najbliższym czasie będą kosić w Malinie. W Strzeszowie i Szewcach pomalowano/odświeżono po trzy przejścia dla pieszych.

06.06.2017

Komisja budżetowa - 13.06.2017r , g.17.

13. czerwca o godzinie 17-tej w sali konferencyjnej budynku Starostwa Powiatowego w Trzebnicy odbedzie się posiedzenie komisji budżetowej. 

05.06.2017

11. czerwca - Dzień Dziecka w Malinie

W miejscowości Malin, gm. Wisznia Mała w dniu 11.czerwca odbedzie się impreza dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych. Współorganizatorem imprezy jest radna powiatu trzebnickiego, mieszkanka Malina - Marzanna Jurzysta-Ziętek.

05.06.2017

Warsztaty - Decoupage

21. czerwca b.r. z inicjatywy radnej Marzanny Jurzysta-Ziętek odbędą się warszaty decupage. Zajęcia w świetlicy w Psarach poprowadzi p.Agnieszka Dobrzańska. Warsztaty w ramach "Kultury na Zakręcie" są bezpłatne.

ZAPRASZAMY

05.06.2017

Warsztaty koralowe w OKSiR Wisznia Mała

19. czerwca b.r. odbędą się Warsztaty Koralowe (warsztaty z robienia korali) w OKSiR w Wiszni Małej, których organizatorem jest Uniwersytet Dorosłego Człowieka w Wiszni Małej wraz  z Radną Marzanną Jurzysta-Ziętek.
Zapraszamy.
Warsztaty są bezpłatne, zapewniamy także materiały.

23.05.2017

Odpowiedź z Gminy w sprawie świetlicy w Ligocie Pięknej

Poniżej publikujemy odpowiedż, jaką otrzmała Radna od Gminy Wisznia Mała w sprawie, o którą pytali mieszkańcy miejscowości Ligota Piękna, a dotyczącej dalszych planów związanych ze świetlicą wiejską.

16.05.2017

Wynagrodzenie i obowiązki opiekunów świetlic wiejskich

W odpowiedzi na wniosek Radnej z dnia 24.04.2017r dotyczące udzielenia informacji o wysokości wynagrodzenia oraz zakresie obowiązków opiekunów świetlic wiejskich otrzymano od OKSiR Wisznia Mała poniższe pismo.

2016 r
2016 r
08.05.2017

Sprawozdanie Zarządu i opinia RIO

Zapraszamy do pobrania i zapoznania się ze sprawozdaniem Zarządu Powiatu Trzebnickiego z wykonania budżetu za rok 2016 oraz opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej.

02.05.2017

Pisma do Zarządu Powiatu

Poniżej publikujemy pisma skierowane do Zarządu Powiatu Trzebnickiego.

02.05.2017

Chodnik w Malinie oraz świetlica w Ligocie Pięknej

Poniżej publikujemy pismo skierowane go gminy Wisznia Mała w sprawie budowy chodnika w Malinie oraz na wniosek mieszkańców Ligoty Pięknej pismo w sprawie świetlicy w tej miejscowości.

18.04.2017

Droga w Szewcach

Na wniosek radnej Marzanny Jurzysta-Ziętek 12.kwietnia b.r w godzinanch porannych w Szewcach odbyło się spotkanie Dyrektora Zarządu Dróg i Pani Sławomiry Hermann ws wyrównania drogi i utwardzenia poboczy. Prace w Szewcach rozpoczną się po 4 maja.

14.03.2017

Sprawozdanie z działaności Zarządu Powiatu Trzebnickiego

Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu Trzebnickiego za okres od 16 listopada 2016 r. do 2 marca 2017 r.

12.02.2017

Wycieczka do Trójmiasta i Malborka

Zapraszam Państwa na kolejną wycieczkę - tym razem zwiedzamy Trójmiasto i Malbork.

07.12.2016

Progi zwalniające w Malinie

Na temat progów zwalniających w naszej miejscowości program wyemitowało nowe Radio WaWa Trzebnica (nadaje na częstotliwości 89,5 FM). W audycji Sebastiana Stelmacha wypowiadają się pani Jagoda Augustyniak, sołtys Dorota Kuleta, radna Powiatu Trzebnickiego, mieszkanka Malina Marzanna Jurzysta-Ziętek oraz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Paweł Kazimierczak. Zapraszamy do posłuchania.

29.11.2016

Droga Kryniczno - Malin

Po rozmowie z dyrektorem firmy Astaldi wykonującej drogę S5 informujemy, że dodatkowa nakładka na drogę Kryniczno - Malin likwidująca dwa istniejące uskoki asfaltu zostanie wykonana na początku wiosny 2017r.

29.11.2016

Objazd placu budowy S5 (droga do Piotrkowiczek)

Na drodze powiatowej od "5-tki" w stronę Piotrkowiczek zostanie wybudowana nowa droga objazdowa terenu budowy. Wykonwaca został zobowiązany do wykonania objazdu z płyt betonowych by ograniczyć brudzenie się samochodów podczas przejzadu. Realizacja, w zależności od warunków pogodowych odbędzie się jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego.

29.11.2016

Zakaz zatrzymywania w Machnicach

W Machnicach, zgodnie z prośbą mieszkańców, został zamontowany przez Zarząd Dróg Powiatowych znak zakazu zatrzymywania się wzdłuż stawu.

22.11.2016

Malin - ul. Bociania

Poniżej publikujemy prośbę Radnej o realizację ulicy Bocianiej w Malinie skierowane do gminy Wisznia Mała.

17.11.2016

Budżet Powiatu Trzebnickiego 2017 i WPF

Poniżej publikujemy projekt budżetu na rok 2017 oraz Wieloletnią Prognozę Finansową Powiatu.

16.11.2016

Droga Piotrkowiczki - Mienice UWAGI

Poniżej publikujemy uwagi zgłoszone przez radną Marzannę Jurzysta-Ziętek

09.11.2016

Droga Piotrkowiczki - Mienice PROJEKT

Poniżej udostępniamy projekt  

17.10.2016

Organizacja Imprezy - Marzanna Jurzysta-Ziętek

W dniu 22.października b.r. w świetlicy w Malinie odbędzie się impreza integracyjna związana z zakończeniem projeku z cyklu Kultury na Zakręcie. Oraganizatorem cyklu zajęć/warsztatów i imprezy kończącej jest Marzanna Jurzysta-Ziętek.

17.10.2016

Otwarcie drogi w Pierwoszowie

W Pierwoszowie, gm. Wisznia Mała, wspólnie z mieszkańcami uroczyście otworzyliśmy drogę. Powiat stanął na wysokości zadania i wykonał wzorową inwestycje w naszej gminie. Jest nowa droga z chodnikami, pasami dla pieszych, zjazdami na działki i posesje, zatoczkami, barierkami przy mostkach i spowalniaczami. Dziękuję wszystkim za tak owocną współpracę przy realizacji tego zadania.

17.10.2016

Odpowiedź gminy Wisznia Mała w sprawie drogi Kryniczno-Psary

Poniżej publikujemy odpowiedź jaką wystosował Urząd Gminy Wisznia Mała do radnej Marzanny Jurzysta-Ziętek w sprawie sposobu realizacji drogi gminnej Krynczno-Psary w porozumienu z Powiatem Trzebnickim. 

17.10.2016

Wniosek do budżetu na rok 2017 - bieżące utrzymanie dróg

W dniu 26.09.2016r rada Marzanna Jurzysta-Ziętek złożyła pismo do Zarządu Powiatu Trzebnickiego o zabezpieczenie w budżecie powiatu środków na bieżące utrzymanie dróg (m.in. koszenie poboczy) dla wszystkich gmin powiatu trzebnickiego. Szczególna uwaga zwrócona została na tegoroczne przekazanie środków z bieżącego utrzymania dróg na remonty dróg w gminie Trzebnica. Środki zabezpieczone na utrzymanie dróg powiatowych w całym powiecie nie powinny być przekazywane jednej gmnie.

17.10.2016

Pobocza w Krynicznie wykoszone po interwencji radnej

Po interwencji radnej w Zarządznie Dróg Powiatowych w sprawie wykoszenia poboczy w Krynicznie, już po kilku dniach zadanie zostało wykonane.

15.10.2016

Wniosek do budżetu powiatu na rok 2017 - droga Piotrkowiczki - Mienice

Poniżej publikujemy wniosek złożony do Powiatu w sprawie wykonania remontu drogi Piotrkowiczki - Mienice.

28.09.2016

Wniosek o informację w sprawie porozumienia z powiatem

Zapraszamy do zapoznania się z wnioskiem Radnej o udostępnienie informacji publicznej związanej z porozumieniem pomiędzy gminą Wisznia Mała a Powiatem Trzebnickim odnośnie remontu drogi gminnej Kryniczno - Psary. Dlaczego nie ma umowy parterskiej z Powiatem?

28.09.2016

Wniosek w sprawie naprawy oświetlania

Poniżej publikujemy wniosek złożony przez Radną 23.09.2016r w Urzędzie Gminy Wisznia Mała w kolejnej sprawie zgłaszanej przez mieszkańców - naprawy oświetlenia w Krynicznie na drodze prowadzącej w stronę Malina.

27.09.2016

Wniosek do Zarządu Powiatu - wykoszenie poboczy w gminie Wisznia Mała

Poniżej udostępniamy treść prośby złożonej przez radną Marzannę Jurzysta-Ziętek do Starosty Powiatu Trzebnickiego w sprawie wykoszenia poboczy przy drogach powiatowych na terenie gminy Wiszni Mała.

27.09.2016

Komisja Budżetu, Finansów i Rozwoju Powiatu

27. września o 15:30 odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetu, Finansów i Rozwoju Powiatu Trzebnickiego.

14.06.2016

Droga Kryniczno - Malin będzie miała objazd

Jak pamiętamy Astaldi początkowo chciała zamknąć drogę Kryniczno -Malin i skierować cały ruch przez Ligotę Piękną. W wyniku działań radnej, wielu interwencji i pism kierowanych do firm i instytucji odpowiedzialnych za decyzję w sprawie drogi wykonawca wybudował objazd budowanego wiaduktu i droga nie będzie zamknięta. Z informacji z Zarządu Dróg Powiatowych w Trzebnicy zmiana organizacji ruchu na drodze powiatowej 1368D Kryniczno -Malin będzie obowiązywać od 15.06 do 31.08.2016r. Udało się więc nie tylko nie zamykać tak ważnej dla mieszkańców drogi, ale też objazd utrudniający nieco ruch wprowadzić w okresie prawie wakacyjnym, gdy ruch jest ogólnie mniejszy.

31.05.2016

Otwarcie ofert w przetargu na drogę w Pierwoszowie

Dziś, tj 31.05.2016r nastąpiło w Zarządzie Dróg Powiatowych otwarcie ofert w przetargu na wykonanie remontu drogi w Pierwoszowie, o którą bardzo zabiegała Marzanna Jurzysta-Ziętek. Wybrano najtańszą ofertę z terminem realizacji inwestycji 2,5 miesiąca. Ofertę złożyła firma "Przedsiebiorstwo Budowy i Utrzymania Drog i Mostow" z Piotroniowic w gminie Wołow. Koszt wykonania to 994.258,34 zł brutto. 

31.05.2016

S5 - budowa i zabezpieczenie dróg lokalnych

Starania Radnej o podpisanie przez Zarząd Powiatu umowy z Astaldi na zabezpieczenie dróg powiatowych pozostały niezrealizowane - niestety Astaldi nie podpisała umowy ze swojej strony. Zarząd Dróg Powiatowych zamontował znaki ograniczające możliwość poruszania się po naszych drogach pojazdom powyżej 20t z budowy S5. Niestety nie było i nie jest to przestrzegane. Mieszkańcy oraz Radna Marzanna Jurzysta-Ziętek przekazywała do Zarządu Dróg zdjęcia z jadącymi ciężarówkami - Zarząd Dróg Powiatowych wystosował kolejne pisma do Astali i Policji w tej sprawie.

17.05.2016

Wizja lokalna komisji Polityki Społecznej Rady Powiatu Trzebnickiego

Na najbliższy czwartek, 19.05.2016r,  zostało zwołane posiedzenie komisji Polityki Społecznej, podczas którego Radni pojadą do Machnic by osobiście zobaczyć nieprawidłowości zgłaszane przez mieszkańców tej miejsowości.

17.05.2016

Przetarg na drogę w Pierwoszowie ogłoszony.

W dniu 16.05.2016r Zarząd Dróg Powiatowych w Trzebnicy ogłosił przetarg na remont drogi powiatowej D1365, przebiegającej przez Pierwoszów, wraz z budową chodnika od pierwszych do ostatnich zabudowań. W planowanym remoncie drogi przewidziane są zjazdy do posesji oraz zatoka autobusowa.

12.05.2016

Droga w Pierwoszowie - pismo z DUW

Poniżej publikujemy pismo wysłane z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego do pana Starosty Powiatu Trzebnickiego w sprawie realizacji remontu drogi w Pierwoszowie.

05.05.2016

Malin i władze samorządowe z nominacją do nagrody Super Samorząd

Działania Grupy Odnowy Wsi Malin, mieszkańców wsi, pani Sołtys, rady sołeckiej wraz z władzami gminy Wisznia Mała zostały docenione poprzez przyznanie nominacji do ogólnopolskiej nagrody "Super Samorząd".

28.04.2016

Wójt gminy Wisznia Mała / Przewodniczący Rady Społecznej SP ZOZ

Publikujemy pismo Przewodniczącego Rady Społecznej SP ZOZ Wisznia Mała, a jednocześnie wójta gminy Wisznia Mała Jakuba Bronowickiego, będące odpowiedzią na nieprawidłowości zgłaszane przez pacjentów ośrodka zdrowia po interwencji Radnej Marzanny Jurzysta-Ziętek. Bardzo cieszymy się z podjęcia działań mających na celu wyjasnienie i usunięcie problemów, z jakimi stykają się pacjenci SP ZOZ w Wiszni Małej.

11.04.2016

Odpowiedź z SP ZOZ Wisznia Mała

Poniżej publikujemy otrzymaną z SP ZOZ Wisznia Mała odpowiedź na zarzuty mieszkańców w związku z działanością ośrodka.

11.04.2016

Uchwała Zarządu w sprawie wykonania budżetu za 2015r

Poniżej publikujemy uchwałę Zarządu Rdy Powiatu Trzebnickiego związaną z przekazaniem sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2015.

11.04.2016

Odpowiedzi z Zarządu Dróg Powiatowych - Malin, Rogoż, Strzeszów, Ozorowice

Poniżej udostępniamy odpowiedzi z Zarządu Dróg Powiatowych w Trzebnicy na pisma radnej Marzanny Jurzysta-Ziętek w sprawie budowy progów zwalniających w Malina i Rogożu oraz w sprawie drogi powiatowej w Strzeszowie i Ozorowicach.

Jabłka dojechały do Malina
Jabłka dojechały do Malina
02.04.2016

JABŁKA JABŁKA JABŁKA

Bardzo udana akcja.  Ponad 950 skrzynek z bardzo ładnymi i smacznymi jabłkami rozeszło się w jeden dzień po wioskach gminy Wisznia Mała.  Dziękujemy za pomoc w rozładowywaniu i rozwiezieni jabłek do poszczególnych wsi. Wszystkim zaangażowanym w akcję rozdawania darmowych jabłek dziękujemy i zapraszamy ponownie.

22.03.2016

Drogi gminne - interwencja

Radna Marzanna Jurzysta-Ziętek w imieniu mieszkańców gminy Wisznia Mała zwróciła się do Urzędu Gminy Wisznia Mała w sprawie działań dotyczacych napraw nawierzchni dróg. Jakość "łatania" dziur pozostawia wiele do życzenia. Poniżej publikujemy otrzymaną odpowedź z gminy Wisznia Mała.

22.03.2016

SP ZOZ Wisznia Mała - interwencja

Podczas jednego z zebrań wiejsckich w gminie Wisznia Mała pojawił się temat działania przychodni SP ZOZ w Wiszni Małej. Mieszkańcy zgłosili wiele uwag. Wszystkie, które dotarły w formie pisemnej publikujemy poniżej, bez podawania danych autorów, zaś pisma interwencyjne w tej sprawie zostały przez radną Marzannę Jurzysta-Ziętek złożone zarówno do kierownicwa Ośrodka Zdrowia, jak i do Wójta Gminy Wisznia Mała.

14.03.2016

Koncepcja zagospodarowania parku w Malinie

Poniżej prezentujemy odpowiedź gminy Wisznia Mała na wnioski radnej Marzanny Jurzysta-Ziętek dotyczące przebudowy świetlicy oraz koncepcji zagospodarownia parku w Malinie.

11.03.2016

Darmowe jabłka

JABŁKA DLA GMINY WISZNIA MAŁA

03.03.2016

Teren zabudowany - znaki w Wysokim Kościele i Wiszni Małej

Kolejna sprawa załatwiona pozytywnie. Dzięki interwencji Radnej na drogach w Wysokim Kosciele i Wiszni Małej pojawiły się znaki "teren zabudowany"

01.03.2016

Bieżąca działalność

Poniżej publikujemy pisma, które Radna złozyła w OKSiR Wisznia Mała i w Urzędzie Gminy.

29.02.2016

Oferta gminy Trzebnica na przejęcie Szpitala

Poniżej publikujemy ofertę Gminy Trzebnica przedstawioną przez Burmistrza Marka Długozimę na przejęcie szpitala powiatowego im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. 

28.02.2016

Przyjęto "pakiet ratunkowy" dla Szpitala

W czwartek, 25.02.2016r  podczas XXVII Sesji Rady Powiatu Trzebnickiego radni jednogłośnie przyjęli przygotowane przez Zarząd uchwały dotyczące finansowania szpitala powiatowego w Trzebnicy. Mimo wielu planów i zapowiedzi zmian, Szpital im. św. Jadwigi Śląskiej pozostaje w rękach Powiatu Trzebnickiego. Rada Powiatu postanowiła przekazać środki na pokrycie długu szpitala za 2012r. ( ok. 2 mln 600 tyś ) , za rok 2015 ( ok. 3 mln 500 tyś ) oraz poręczyć kredyt dla Szpitala w wysokości 15 mln złotych. Podjęte działania pozwolą na bieążcą pracę placówki, a spłata tego kredytu obciąży budżet Rady Powiatu kolejnej kadencji  po roku 2019.

17.02.2016

List Wojewody Dolnośląskiego do Zarządu i Rady Powiatu Trzebnickiego

Publikujemy list jaki Wojewoda Dolnośląski skierował do Rady Powiatu Trzebnickiego w sprawie sytuacji w powiecie, a szczególnie problemów ze szpitalem im. Świętej Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.

09.02.2016

Szpital im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy - co dalej?

Dnia 4 lutego odbyło się spotkanie zespołu doraźnego ws szpitala imienia Św. Jadwigi powołanego przez Wojewodę Dolnośląskiego pod kierownictwem Radosława Mechlińskiego - przewodniczącego zarządu NSZZ Solidarność.

01.02.2016

Wnioski do WPF - głosowania na sesji

Radni przegłosowali wniosek Marzanny Jurzysta-Ziętek zgłaszający do WPF na lata 2016 i 2017 remont drogi 1365D Piotrkowiczki - Mienice 13 głosami. Niestety, jak zwykle zabrakło poparcia radnej powiatu trzebnickiego wybranej przez mieszkańców gminy Wisznia Mała, Magdaleny Szymczuk - mieszkanki Piotrkowiczek. Nie zagłosowała zarówno za tą drogą jak i za pozostałymi zgłoszonymi przez radnych podczas sesji.

27.01.2016

Akcja AZBESTw gminie Wisznia Mała

Radni Gminy Wisznia Mała podjęli dziś uchwałę ws przyjęcia programu usuwania wyrobów zawierających azbest. Wnioski ws usunięcia azbestu proszę składać do gminy do 15 lutego 2016 roku.

26.01.2016

Spotkanie w sprawie konsolidacji szpitali

W piątek, 22.01.2016r. w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu przy ul. Borowskiej odbyło się zapowiadane wcześniej spotkanie przedstawicieli USK z reprezentacją zainteresowanych stron w sprawie warunków konsolidacji szpitala im. Świętej Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy z USK. Na spotkanie przybyło 3 radnych z Rady Powiatu Trzebnickiego ( 2 radnych z PO i 1 z PiS ) oraz kierownictwo USK i Uniwersytetu Medycznego. Można zadać pytanie: komu zależy na ratowaniu szpitala, na wybraniu najlepszej opcji, skoro na tym spotkaniu NIE BYŁO Starosty Trzebnickiego, przedstawicieli Zarządu Rady Powiatu ani przedstawicieli szpitala? Szanowni Państwo - propozycja, którą omówili przedstawiciele USK jest bardzo atrakcyjna zarówno dla pacjentów jak i kadry szpitala, któej zapewnia stabilne warunki pracy. Szczegóły spotkania zostaną przedstawione radnym na sesji.

20.01.2016

Dom Dziecka w Obornikach Śląskich - NEGATYWNA ocena pokontrolna

Zapraszamy do zapoznania się z Wystąpieniem Pokontrolnym po przeprowadzonej kontroli przez Wojewodę Dolnośląskiego, zawierającym NEGATYWNĄ OCENĘ działaności Domu Dziecka w Obornikach Śląskich, kierowanym przez p.o. dyrektora Roberta Korytkowskiego wskazanego przez Starostę Waldemara Wysockiego.

20.01.2016

Odpowiedzi na wnioski do budżetu gminy

Poniżej zamieszczamy odpowiedzi otrzymane przez Marzannę Jurzysta-Ziętek od urzędu gminy Wisznia Mała na wnioski złożone do budżetu na rok 2016 w ramach konsultacji społecznych. Wnioski dotyczyły parku w Malinie i ulicy Bocianiej w Malinie.

19.01.2016

Na ratunek szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy - spotkanie z USK

Z inicjatywy Radnej Marzanny Jurzysta-Ziętek w najbliższy piątek, 22.01.2016r, odbędzie się spotkanie Radnych wraz z Dyrektorem Mariuszem Misiuną z prof. dr hab. Piotrem Szyber - Kierownikiem Kliniki Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Transplantacyjnej przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym oraz prof. dr hab. Markiem Ziętek - Rektorem Uniwersytetu Medycznego. Spotkanie będzie dotyczyć warunków ewentualnej fuzji między szpitalem im. Świętej Jadwigi Śląskiej oraz Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym im. Jana Mikulicza-Radeckiego.

19.01.2016

Spotkanie u Wojewody w sprawie szpitala w Trzebnicy

Z inicjatywy Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka powstał zespół doraźny do spraw szpitala im. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Uchwałę w tej sprawie przyjęto 14.01.16 na posiedzeniu Prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Dolnośląskiego. Przewodniczącym został Radosław Mechliński z Solidarności, Wojewoda Dolnośląski ma w tym gremium dwóch przedstawicieli.

15.01.2016

Droga Malin - Kryniczno

Wykonawca drogi S5, firma Astaldi, nie zamknie drogi Kryniczno - Malinie - taką decyzję i zapewnienie od przedstawiciela Astaldi radna Marzanna Jurzysta-Ziętek otrzymała podczas rozmowy w dniu 11.01.2016r. Wykonawca S5 wybuduje drogę zastępczą, tzw. bajpas, po którym będzie się jeździć do  mijając zamknięty fragment drogi Kryniczno-Malin.

15.01.2016

Spotkanie z wojewodą dolnośląskim Pawłem Hreniakiem

W dniu 13. stycznia 2016r radna Marzanna Jurzysta-Zietek wraz z Przewodniczą Rady Powiatu Małgorzatą Matusiak spotkały się z Wojewodą Dolnośląskim Paweł Hreniakiem. Na spotkaniu poruszone zostały istotne problemy związane z funkcjonowaniem powiatu w obecnej sytuacji oraz rozmawiano o szpitalu powiatowym im. Świętej Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Spotkanie, w którym udział wzięli także rzecznik prasowy Sylwia Jurgiel oraz  doradca wojewody Marcin Krzyżanowski, było merytoryczne i bardzo konkretne.

04.01.2016

Wnioski złożone do Zarządu Powiatu

Poniżej publikujemy wnioski złożone przez Radną do Zarządu Rady Powiatu Trzebnickiego pod koniec roku 2015. Wnioski dotyczą wsparcia gminy Wisznia Mała przy realizacji dorgi oraz wnioski do budżetu na rok 2016.

04.01.2016

Wnioski złożone do gminy Wisznia Mała

Poniżej publikujemy wnioski złożone przez radną do gminy Wisznia Mała pod koniec roku 2015. 

30.12.2015

Gmina Wisznia Mała - Realizacja drogi w Szymanowie 1370 D

Narodowy Program przebudowy Dróg Lokalnych (tzw. schetynówki) zakłada zakończenie inwestycji w danym roku. W związku z późnym ogłoszeniem przetargu na realizację drogi w Szymanowie i innych problemów związanych z mediami w drodze inwestycja ta nie została w całości wykonana.

18.12.2015

Pozytywna odpowiedź z Zarządu Dróg Powiatowych

Poniżej publikujemy odpowiedź Zarządu Dróg Powiatowych w Trzebnicy na pisma w sprawie ul. Lipowej w Malinie oraz skrzyżowania drogi powiatowej do Pierwoszowa z Ogrodową w Wysokim Kościele i Szkolną w Wiszni Małej.

18.12.2015

Skarga na działania wykonawców S5 w gminie Wisznia Mała

Wiele skarg i próśb o interwencję skłoniło radną Marzannę Jurzysta-Ziętek do napisania oficjalnej skargi na sposób działania wykonawców drogi ekspresowej S5 na terenie gminy Wisznia Mała.

18.12.2015

Interwencja w sprawie dróg powiatowych przy budowie S5

Firma Astaldi wraca do tematu zamknięcia drogi w Malinie. Marzanna Jurzysta-Ziętek została jako jedyna zaproszona na spotkanie 16 grudnia z przedstawicielem Astaldi by rozmawiać o tej sprawie. Jednak na spotkanie Marzanna Jurzysta-Ziętek przybyła z radnym gminy Wisznia Mała i architektem Maciejem Łamaszem oraz pracownikiem zarządu dróg. Przedstawiciel Astaldi, chcąc uniknąć kosztów wybudowania drogi zastępczej, proponuje nam zamknięcie odcinka Kryniczno-Malin od marca na dwa miesiące oferując w zamian utwardzenie terenu gdzieś w gminie, czy wykonanie innej niedrogiej usługi. Na spotkaniu przekazano, że jest na to zgoda zarówno Gminy Wisznia Mała jak i Zarządu Dróg, tylko Rada Powiatu nie wyraża zgody. Nie jest to prawdą - zarówno Gmina jak i i powiat nie wyrazili zgody! 
Powiadomiony został  Zespół Szkół w Krynicznie i SAPO, którzy nie wyrażają zgody na zamknięcie drogi w Malinie i objazd przez Ligotę Piękną - chyba że podczas wakacji. Zdanie Zarządu Dróg, Urzędu Gminy i Sołtys Malina jest takie samo - zgoda na zamknięcie drogi wyłącznie podczas wakacji szkolnych, gdy ruch jest znacznie mniejszy.
Jeśli będzie zgoda  na zamknięcie drogi w okresie wakacji Astaldi może wykonać dla gminy jakąś usługę, jeśli nie - muszą wybudować drogę zastępczą. Spotkanie w tej sprawie będzie przeprowadzone w pierwszej dekadzie stycznia 2016 roku, a do tego czasu oczekujemy na Państwa opinie i wnioski.

17.12.2015

Przełom w negocjacjach w sprawie szpitala w Trzebnicy

Wczoraj, tj. 16.12.2015r odbyło się kolejne spotkanie zespołu negocjacyjnego radnych z Rady Powiatu Trzebnickiego oraz przedstawicieli Akcji Protestacyjnej Szpitala św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy powiększone o osobę Pani Skarbnik. Zarząd przygotował projekt uchwały zabezpieczający pokrycie jeszcze w grudniu straty za rok 2013. Zarząd także zaproponował, by w pierwszym kwartale 2016 roku pokryć stratę za rok 2012. Poręczenia finansowe dla szpitala są nadal analizowane. Wyrażono także zgodę by działką w Rościsławicach zabezpieczyć kredyt dla szpitala. Wszystkie te propozycje zostaną przedyskutowane z pozostałymi radnymi i prawdopodobnie na poniedziałkowej sesji uchwalone. Dzisiaj o 10:00 zespół negocjacyjny spotyka się w sprawie szpitala z Wojewodą Dolnośląskim Pawłem Hreniakiem.

Dziura w drodze w Malinie
Dziura w drodze w Malinie
15.12.2015

Odpowiedź w sprawie dróg

Poniżej udostępniamy odpowiedź zarządu dróg powiatowych w sprawie dróg w Malinie i oznakowania skrzyżowania w Wysokim Kościele.

15.12.2015

Wnioski do budżetu gminy Wisznia Mała na rok 2016.

W ramach konsultacji budżetu gminy na rok 2016 radna z Malina (gmina Wisznia Mała) Marzanna Jurzysta-Ziętek złożyła dwa wnioski. Pierwszy dotyczy pzeznaczenia funduszy na rewitalizację parku w Malinie, drugi dotyczy dofinansowania działaności Stowarzyszenia Uniwersytet Dorosłego Człowieka w Wiszni Małej, którego Marzanna Jurzysta-Ziętek została wybrana prezesem.

15.12.2015

Pierwsze spotkanie zespołu negocjacyjnego

Oto informacja otrzymana od Komitetu Protestacyjnego Szpitala Świętej Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.  Informujemy, że radna Marzanna Jurzysta-Ziętek potwierdziła swoją obecność na posiedzeniu.

14.12.2015

TRZEBA PILNIE PODJĄĆ NEGOCJACJE I DZIAŁAĆ

Radna Marzanna Jurzysta-Ziętek wystosowała pismo do USK oraz do Burmistrza Gminy Trzebnica w celu szybkich negocjacji ws szpitala i jego dalszych losów. 

11.12.2015

Odpowiedź na apel Komitetu Protestacyjnego Szpitala

Radni PO i PSL reagując szybko na apel Komitetu Protestacyjnego wyznaczyli ze swojego ugrupowania następujące osoby: Roberta Adacha i Marzannę Jurzysta-Ziętek.

11.12.2015

Propozycja burmistrza Trzebnicy Marka Długozimy w sprawie przejęcia szpitala

Poniżej publikujemy propozycję przejęcia powiatowego szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy przez Gminę Trzebnica złożoną przez burmistrza Marka Długozimę.

08.12.2015

Propozycja konsolidacji szpitala w Trzebnicy z USK z ul. Borowskiej

Radna Marzanna Jurzysta-Ziętek otrzymała odpowiedź z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego na pismo złożone 28 października ws konsolidacji USK i Szpitala Św. Jadwigi w Trzebnicy. Warunki tej fuzji przedstawione zostaną Państwu na najbliższej sesji, a poniżej mają Państwo możliwość zapoznania się z dokumentem otrzymanym od Uniwerstyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

01.12.2015

Wnioski do Zarządu Powiatu Trzebnickiego złożone przez radną 30.11.2015r.

W dniu 30.11.2015r  zostały złożone do Zarządu Rady Powiatu Trzebnickiego trzy wnioski Marzanny Jurzysta-Ziętek.  Przedstawione zostały problemy związane ze skrzyżowaniem drogi powiatowej do Pierwoszowa z Ogrodową w Wysokim Kościele i ul. Szkolną w Wiszni Małej.  Drugie pismo dotyczy ul. Lipowej w Malinie będącej pod zarządem powiatu. Trzecie to prośba o negocjacje i rozmowy na temat narzuconego planu "zrównoważonego rozwoju".  Zapraszamy do zapoznania  się z terścią pism.

01.12.2015

Wstępna lista rankingowa dofinansowania dróg na Dolnym Śląsku

Poniżej zamieszczamy wstępną listę rankingową dofinansowania programu rozwoju powiatowej i gminnej infrastruktury drogowej na lata 2016-1019.

Gmina Wisznia Mała
Gmina Wisznia Mała
20.11.2015

Droga powiatowa nr 1365D w Pierwoszowie

W odpowiedzi na pismo radnej - Rada Gminy Wisznia Mała przychyla się do wniosków mieszkańców i Starostwa Powiatowego w Trzebnicy i wyraża zgodę na dofinansowanie naprawy drogi powiatowej w Pierwoszowie.

20.11.2015

Nowa Prezes Stowarzyszenia Uniwersytet Dorosłego Człowieka

W dniu dzisiejszym na walnym zgromadzeniu członków Stowarzyszenia Uniwersytet Dorosłego Człowieka w Wiszni Małej  Marzanna Jurzysta-Ziętek została jednogłośnie wybrana na stanowisko prezesa. 

20.11.2015

Projekt budżetu Powiatu i Wieloletniej Prognozy Fianansowej

Poniżej do pobrania i przeanalizowania propozycja zarządu Powiatu Trzebnickiego odnosnie budżetu powaitu na rok 2016 oraz WPF - propozycja Wieloletniej Prognozy Finansowej.

18.11.2015

Odpowiedź z GDDKiA na pismo radnej w sprawie zamknięcia drogi Kryniczno-Malin

Poniżej publikujemy treść maila, jaki otrzymała Radna Marzanna Jurzysta-Ziętek od Radosława Zaręby z Zespołu Kierownika Projektu S-5 w Genegalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

18.11.2015

Wisznia Mała - Rodzina w potrzebie

Szukamy mieszkania do zakupu przez Fundację dla matki z czwórką dzieci z Wiszni Małej, którą spotkała ogromna tragedia rodzinna. Pani Marzena chciałaby nadal mieszkać w Wiszni Małej. Osoby, które posiadają mieszanie (najlepiej trzypokojowe) w Wiszni Małej lub na terenie naszej Gminy proszone są o kontakt z Panią Urszulą z Caritas pod telefonem: 506 337 236

17.11.2015

Konsultacje budżetu na rok 2016 w gminie Wisznia Mała

Gmina Wisznia Mała zaprasza w dniach od 23 listopada do 11 grudnia wszystkich naszych mieszkańców do społecznych konsultacji nt. budżetu na rok 2016 oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej. Dla naszego Malina plany na 2016 (pokrywające się z przeznaczeniem z podziału funduszu sołeckiego):
- przebudowa ul. Słonecznej
- Przyłącza wodne, energetyczne do boiska
- Doświetlenie ul. Kalinowe i Miłej
- Doposażenie placu zabaw

17.11.2015

Odwołanie starosty - sesja nadzwyczjna 23.11.2015r.

Na 23.listopada, na wniosek grupy radnych, została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Trzebnickiego, na której ma zostać przegłosowana uchwała odwołująca ze stanowiska starostę Waldemara Wysockiego wraz z całym zarządem. Więcej informacji w zakładce - Sesje Rady Powiatu.

06.11.2015

Szpital im. Św. Jadwigi w Trzebnicy - fuzja ?

Rada Powiatu powinna podjąć w tym miesiącu strategiczne decyzję dotyczące Szpitala Św Jadwigi. Znając plan naprawczy dla szpitala, propozycje Burmistrza Marka Długozimy potrzebujemy jeszcze przedstawienia nam warunków fuzji z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym dlatego wystowałam pismo do pana prof. dr hab. Marka Ziętka, rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

04.11.2015

Pismo w sprawie naprawy dróg niszczonych przez budowniczych S5

Poniżej można zapoznać się z pismem Starostwa Powiatowego do Astaldi ws naprawy wyrw na drogach w miejscowości Psary. Tak samo jest niszczona droga w Piorkowiczkach i w Malinie. Na dzień dzisiejszy Astaldi podpisałao umowę zabezpieczającą drogi powiatowe tylko w Marcinowie. Mieszkańcy, którzy zauważą poruszajacy się ciężki sprzęt wraz z kruszywem po drogach powiatowych proszeni są o pilny kontakt z Zarządcą Dróg pod telefonem: 71 387 30 90 - sprawa ta dostyczy szczególnie Strzeszowa.

03.11.2015

Droga Kryniczno - Malin NIE BĘDZIE ZAMKNIĘTA

Pod koniec października informowaliśmy Państwa o możliwości zamknięcia przejazdu w Malinie na wysokości budowanego wiaduktu. Po interwencji w GDDKIA, Astaldi, Zarządzie Dróg Powiatowych oraz w Starostwie i całym Zarządzie Dyrektor ZDP Paweł Kazimierczak wystosował pismo do wykonawcy dróg powołując się na wcześniej podpisane umowy iż nie wyraża zgody na zamknięcie drogi w Malinie.

28.10.2015

Wniosek o wycinkę poboczy w gminie Zawonia

Poniżej wniosek o uporządkowanie poboczy , wycinkę krzewów porastających drogi powiatowe.

28.10.2015

Wnioski do budżetu powiatu na rok 2016.

Zapraszamy do zapoznania się się z wnioskami do budżetu Powiatu Trzebnickiego złożonymi przez Marzannę Jurzysta-Ziętek dotyczącymi gminy Wisznia Mała.

27.10.2015

Drogi powiatowe niszczone przez ciężki sprzęt

Astaldi nie podpisało jeszcze umowy na korzystanie z naszych dróg powiatowych przy budowie S5. Zwracając na to uwagę na ostatniej sesji z prośbą o zabezpieczenie wszystkich dróg, a szczególnie Malin- Kryniczno, Psary, Piotrkowiczki i Pieroszów Pan Starosta w dniu dzisiejszym wysłał ostateczną umowę do wykonawcy z żądaniem jej podpisania. Jeśli Astaldi nie podpisze zostaną ustawione znaki z zakazem korzystania z dróg powiatowych.

25.10.2015

Budowa S5 a drogi na terenie gminy Wisznia Mała

W związku z planowanym zamknięciem drogi Kryniczno-Malin radna Marzanna Jurzysta-Ziętek kilkukrotnie rozmawiała z Kierownikiem budowy Astaldi, który potwierdził, że drogę w Malinie zamknie i nie zrobi objazdu. Być może jak wszyscy radni i mieszkańcy będą wnioskować to zmieni zdanie. Oto wpis jednego z mieszkańców w komentarzach na FB:
Sytuacja jest nieakceptowalna. W Będkowie buduje się podobny wiadukt i nikt dogi tam nie zamyka. Może trzeba zablokować budowę to ktoś zacznie myśleć jak znaleźć rozwiązanie akceptowalne dla mieszkańców. Przy budowie innych wiaduktów powstały drogi tymczasowe więc trzeba wymusić na Astaldi także tutaj wykonanie takiej drogi. Resztę komentarzy można doczytać na : https://www.facebook.com/wiesMalin

KIerownik budowy S5 w firmie Astaldi został także poinformowany o rozmowie podczas sesji Rady Powiatu Trzebnickiego w dniu 22.10.b.r. odnośnie zabezpieczenia dróg powiatowych podczas budowy S5, a co się tym wiąże podpisania umów. Kierownik powiedział, że wszystko podpisze w ciągu 3 dni (zgodnie z ultimatum postawionym przez Pana Starostę), ale w tej sprawie będzie się kontaktował tylko z Dyrektorem Pawłem Kazimierczakiem.

22.10.2015

Droga Malin - Kryniczno

Otrzymaliśmy dzisiaj informację, że po 1 listopada 2015 roku zostanie zamknięta na dwa miesiące droga powiatowa 1368D Malin-Kryniczno na wysokości budowanego wiaduktu. Po rozmowie z Dyrektorem Kontraktu Radna napisała wniosek o przesunięcie zadania na czas wakacji. Powiadomiona została także GDDKIA, Starostwo Powiatowe, Wójta Gminy Wisznia Mała oraz Zarząd Dróg Powiatowych. Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu temat ten zostanie poruszony by wspólnie z zarządcą dróg szukać rozwiązania problemu.

22.10.2015

Honorowy komitet poparcia Michała Jarosa

Marzanna Jurzysta-Ziętek została zaproszona do Honorowego Komitetu Poparcia Michała Jarosa w wyborach parlamentarnych 2015r. Znalazła się wśród znamienitych gości, burmistrzów, wójtów i radnych z obszaru całego Dolnego Śląska. Kibicujemy Michałowi i poieramy jego kandydaturę.

21.10.2015

Dziękuję za Państwa głosy - 14 miejsce w plebiscycie

Szanowni Państwo,

20.10.2015

Droga w Pierwoszowie

Poniżej przedstawiamy pismo, które zostało złożone przez Radną Marzannę Jurzysta-Ziętek w gminie Wisznia Mała, ws określenia dofinansowania do zadania powiatowego dotyczącego drogi i chodnika w Pierwoszowie, w celu złożenia dokumentacji projektowej i wszystkich załączników jako tzw schetynówki, z końcem tego miesiąca.
Musi zostać przygotowane porozumienie określające zasady i warunki finansowania tej inwestycji ze strony Powiatu i Gminy. Zostały tylko dwa tygodnie. Wspólnie z mieszkańcami Pierwoszowa pilnujemy rozwiązania problemów konserwatora, energetyki i słupów na chodniku. Są już  zgody mieszkańców na wykonanie różnego rodzaju prac, odbyły się także konsultacje projektu chodników w terenie.

16.10.2015

Interpelacja w sprawie podziału funduszy powiatu

Zapraszamy do zapoznania się z interpelacją Marzanny Jurzysta-Ziętek w sprawie "zrównoważonego rozwoju i podziału środków finansowych" budżetu Pwiatu Trzebnickiego. Radna kwestionuje "sprawiedliwy podział" zaproponownay przez Zarząd, gdyż jest krzywdzący dla gminy Wisznia Mała.

MIchał Jaros - poseł i kandydat na posła
MIchał Jaros - poseł i kandydat na posła
13.10.2015

Wybory parlamentarne - 25. października

Szanowni Państwo!

09.10.2015

Pismo w sprawie inwestycji drogowych w Machnicach

Pismo w sprawie inwestycji drogowych w Machnicach. Działania mieszkańców w Radzie Pwiatu wspiera aktywnie Marzanna Jurzysta-Ziętek, a chodzi o spowalniacze i dodatkowe oznakowanie drogi.

07.10.2015

Uchwała budżetowa XIV/54/2015

Na wczorajszej sesji Rady Powiatu Trzebnickiego panowie: burmistrz Żmigrodu Robert Lewandowski oraz Prusic Igor Bandrowicz przedstawili odpowiedź uzyskaną z Regionalnej Izby Obrachunkowej (RIO) na wniosek o informację, jaka uchwała Rady Powiatu jest w obiegu prawnym. RIO w odpowiedzi na wniosek burmistrza Żmigrodu załączyła uchwałę z 31. lipca, którą głosowali radni PO i PSL wraz z Janem Hurkotem, a która zabezpiecza realizację wszystkich inwestycji drogowych i nie tylko.

24.09.2015

Zaproszenie na spotkanie w sprawie szpitala w Trzebnicy

Zapraszamy na otwarte spotkanie z Przedstawicielami Władz Uniwersytetu Medycznego, które odbędzie się w dniu 30 września 2015 roku tj. środa o godz. 14.30 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Trzebnicy przy ul. Leśnej 1.

24.09.2015

Posiedzenie Komisji Polityki Społecznej - w auli PZS nr 2

Zapraszamy na posiedzenie Komisji Polityki Społecznej, które odbędzie się w dniu 28 września 2015 r. tj. w poniedziałek  o godz. 18.00 w auli Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Trzebnicy przy ul. Żeromskiego 25 - pierwsze piętro.

22.09.2015

Interpelacja w sprawie chodnika w Psarach i Ozorowicach

Zapraszamy do zapoznania się z interpelacją Radnej w sprawie chodnika w Psarach  i Ozorowicach złożonej w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy.

16.09.2015

Odpowiedź Zarządu Dróg Powiatowych na wniosek mieszkańców Machnic

Poniżej publikujemy odpowiedź Zarządu Dróg Powiatowych na wniosek mieszkańców Machnic w sprawie 3 progów zwalniających i montażu znaków.

16.09.2015

Odpowiedź na zapytanie w sprawie spowalniaczy - Malin, Rogoż, Machnice

Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedzią Zarządu Dróg Powaitowych na pismo w sprawie montażu spowalniaczy na drogach w Malinie, Rogożu i Machnicach. 

Marzanna  Jurzysta-Ziętek
Marzanna Jurzysta-Ziętek
16.09.2015

Plebisct Gazet Wrocławskiej - najlepszy radny na Dolnym Śląsku

Zapaszamy do głosowania na Marzannę Jurzysta-Ziętek w ogłoszonym przez Gazetę Wrocławską plebiscycie na najlepszego radnego na Dolnym Śląsku.

10.09.2015

Decyzja RDOŚ we Wrocławiu w sprawie ekranów

Publikujemy otrzymaną od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu decyzję związaną z budowaną trasą szybkiego ruchu przez gminę Wisznia Mała. Decyzja dotyczy budowy / nie budowania ekranów akustycznych. 

25.08.2015

Interpelacje radnej i odpowiedzi ze strony zarządu

Poniżej przedstawiamy treści interpelacji złożonych przez Radną Marzannę Jurzystę-Ziętek oraz odpowiedzi, które uzyskała na wcześniej złożone zapytania:

07.08.2015

Program wyborczy PO - piszemy razem.

"Młoda PO" pisze program wyborczy.

29.07.2015

Pierwoszów - rów oczyszczony

Po interpelacjach i uwagach zgłaszanych w Powiecie - kolejna spełniona obietnica p.o. Dyrektora Zarzadu Drog Powiatowych, pana Pawla Kazmierczaka. Rów w Pierowszowie naprzeciwko posesji przy ulicy Wroclawskiej 44 zostal tak pogłebiony, aby umozliwic odplyw wody podczas deszczu. Rów zostal także wzmocniony, a przepust udrożniony. Teraz mieszkańcy czekają na spelnienie ostatniej obietnicy, czyli wycenę remontu drogi i budowy chodnikow.

29.07.2015

Interpelacja w sprawie "zrównoważonego rozwoju"

Po przeanalizowaniu programu zaproponowanego przez Zarząd Powiatu podziału środków zgodnie z planem "zrównoważonego rozwoju"  radna złożyła interpelację, w której kwestionuje podane wartości, zaniżające  m.in. znaczenie gminy Wisznia Mała w powiecie trzebnickim. 

29.07.2015

Odpowiedź Zarządu - wydatki w podziale na gminy

Na wniosek radnej Marzanny Jurzysta-Ziętek Zarząd Powiatu Trzebnickiego przedstawił wydatki poniesione w okresie od 01. grudnia 2014 do 31. maja 2015r  w podziale na poszczególne gminy powiatu.

28.07.2015

Droga Kryniczno - Malin podczas budowy S5

Malin, Kryniczno, Rogoż: informacja dla rolników korzystających z drogi powiatowej. Obecnie droga ma 3,30 metra szerokości i może nią przejechać ciężarówka czy śmieciarka. Do końca budowy S5 zwężenie pozostanie - takie jest stanowisko wykonawcy i zarządcy drogi. Nie można przesunąć ograniczników gdyż wyrwy w jezdni powodują zapadnięcia ziemi. Rolnicy proszeni są o przejazd przez Ligotę Piękną.

28.07.2015

Pierwoszów - naprawione

W dniu 22. lipca, po pismach skłądanych przez Radną w Starostwie, w Pierwoszowie odbyło się spotkanie z Dyrektorem Zarządu Dróg Panem Pawłem Kazimierczakiem w sprawach lokalnych. Podjęto decyzję o naprawie progu zwalniającego, wyczyszczeniu przepustu pod droga powiatową, udrożnieniu rowów, które zalewają mieszkańców. Rozmowa dotyczyła  także najważniejszych potrzeb mieszkańców - drogi i chodnika.

23.07.2015

Odpowiedź na interpelację w sprawie Pierwoszowa

Poniżej zamieszczamy link od odpowiedzi, jakiej udzelił Zarząd Powiatu Trzebnickiego i Zarząd Dróg Powiatowych w Trzebnicy na interpelację radnej Marzanny Jurzysta-Ziętek.

29.06.2015

Akt notarialny - umowa darowizny działki powiatu na rzecz gminy Trzebnica

Radna Marzanna Jrzysta-Ziętek jako jedyna zwróciła się oficjalnie do Starosty i Zarządu Powiatu Trzebnickiego o udostępnienie, w ramach dostępu do informacji publicznej,  aktu notarialnego na podstawie którego została przekazana działka przy ul. Milickiej w Trzebnicy należąca do Powiatu Trzebnickiego na rzecz Gminy Trzebnica.  Szacunkowa wartość działki to 2mln złotych. Umowa darowizny z dnia 11.lutego 2015r  została  podpisana przez starostę Waldemara Wysockiego, wicestarostę Jerzego Trelę oraz w imieniu gminy Trzebnica - burmistrza Marka Długozimę. 

25.06.2015

Odpowiedź Zarządu Rady Powiatu na interpelacje radnej

Wczoraj otrzymaliśmy odpowiedzi na cześć złożonych przez Marzannę Jurzysta-Ziętek interpelacji i wniosków. Ważne informacje dla mieszkańców Malina (spowalniacze), Kryniczna (korek), Machnic (lustro - to się odwołam), Pierwoszowa (droga i chodnik), Szewc (chodnik) oraz Szymanowa (droga).

12.06.2015

Obwieszczenie RDOŚ - odpowiedź w sprawie ekranów na S5

Zapraszamy mieszkańców gminy Wisznia Mała do zapoznania się z Obwieszczeniem Regionlanej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu związanym z postulatami mieszkańców w sprawie budowy ekranów dźwiękochłonnych na terenie gminy Wisznia Mała zgodnie z pierwotnym projektem i ustaleniami wynikającymi z wcześniejszych konsultacji społecznych.

02.06.2015

Wnioski Radnej złożone na sesji Rady Powiatu 1.06.2015r.

Na ostatnią sesję Rady Powiatu Trzebnickiego Radna Marzanna Jurzysta-Ziętek przygotowała kilka wniosków w sprawch zgłaszanych przez mieszkańców gminy Wisznia Mała. Każda ze sprawa jest ważna i dlatego poniżej jest możliwość zapoznania się ze wszystkimi zgłoszonymi wnioskami:

Marzann Jurzysta-Ziętek
Marzann Jurzysta-Ziętek
29.05.2015

List otwarty do Radnych Rady Powiatu Trzebnickiego

W związku z trudną, wręcz patową sytuacją w Radzie Powiatu Trzebnickiego radna wystosowała list skierowany do wszystkich Radnych, mający na celu zapoczątkowanie współpracy i efektywnego działania na rzecz Powiatu Trzebnickiego.

28.05.2015

Sytuacja szpitala im. św Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy

List p.o. dyrektora szpitala im. św. Jadwigi w Trzebnicy z prośbą o pomoc został wysłany do wszystkich Wójtów, Burmistrzów, Posłów i Rad Gmin i Powiatu.

12.05.2015

Mamy decyzję Wojewody Dolnośląskiego !

Wojewoda Dolnosląski jako organ nadzorujący pracę Rady Powiatu Trzebnickiego pismem z dnia 12.maja 2015r UZNAJE ważność obrad VIII Sesji Rady Powiatu prowadzonej przez radnych PO+PSL po opuszczeniu sali obrad przez przewodniczącego Mariusza Szkaradzińskiego.  

12.05.2015

Wyniki wyborów prezydenckich w powiecie Trzebnickim

Poniżej przedstawiamy jak głosowali mieszkańcy powiatu trzebnickiego w wyborach na Prezydenta RP dnia 10.maja 2015r:

12.05.2015

Wyniki wyborów prezydenckich w gminie Wisznia Mała

Wyniku wyborów na Prezydenta RP w skali kraju na pewno już wszyscy znają. Ale czy znane są preferencje wyborcze - wyniki w gminie Wisznia Mała? Oto liczby:

18.04.2015

VIII Sesja Rady Powiatu - zwyczajna czy nadzwyczajna ?

Szanowni Państwo.
Jak wyglądała VIII sesja Rady Powiatu Trzebnickiego powiedziano już i pokazano dużo. Zapewne wszyscy zainteresowani wiedzą jak było. Pytanie czy wszyscy wiedzą od czego problem się zaczął?
Starosta Waldemar Wysocki i burmistrz Marek Długozima w podległych sobie mediach, w prasie i na Facebooku publikują jedynie te fragmenty sesji, które im pasują by przedstawić opozycję w najgorszym świetle. Manipulowanie nagraniami i pisanie tekstów szkalujących Platformę Obywatelską to niemalże standard działania PiS. Zacznijmy więc od początku:
Sesja zwyczajna czy sesja nadzwyczajna ? - to podstawowe pytanie, na które należy odpowiedzieć, by móc dalej analizować sytuację na Radzie Powiatu.
Oto fragment Statutu Powiatu Trzebnickiego, paragraf 12 mówiący o trybie zwoływania sesji (usunięte punkty dotyczą pierwszej sesji po wyborach – nieistotne dla sprawy):

15.04.2015

Oświadczenie radnej Marzanny Jurzysta-Ziętek

Wczoraj, tj. 14.04.2015r, podczas spotkania w sprawie ekranów przy budowanej S5 zostałam wywołana przez Pana Starostę Waldemara Wysockiego, który zarzucił, że gmina Wisznia Mała wraz z drogą w Szymanowie została wprowadzona do budżetu powiatu, tylko radni opozycji (PO i PSL) nie przyjęli takiej uchwały. Oto moje oświadczenie w tej sprawie:

09.04.2015

VIII Sesja Rady Powiatu Trzebnickiego - Sesja jakiej nie było !

VIII Sesja Rady Powiatu Trzebnickiego odbyła się 8.kwietnia b.r. Jej przebieg można określić jako sensacyjny. 

08.04.2015

Posiedzenie Komisji Budżetowej w Powiecie Trzebnickim

Podczas obrad komisji budżetowej 7. kwietnia przegłosowano wniosek Marzanny Jurzysta-Ziętek, aby w budżecie powiatu zabezpieczyć pieniądze na wszystkie cztery schetynowki, o których realizację stara się Radna, emitując obligacje na kwotę 10500000. Wniosek trafi do Zarządu, który podejmie decyzję. 

03.04.2015

Zarząd w sprawie wniosku Radnej

Jak widać działania naszej Radnej przynoszą skutki - na razie formalne, ale są. Oczekujemy na realizację inwestycji.

01.04.2015

VIII Sesja Rady Powiatu

VIII Sesję Rady Powiatu Trzebnickiego zwołano na 8.kwietnia 2015r na godzinę 15:00.

25.03.2015

Pierwoszów na www

Zapraszamy do odwiedzenia nowej strony www e-sołectwa PIERWOSZÓW. 

17.03.2015

Pierwoszów - Droga

Kolejne pismo złożone zostało przez panią Radną w biurze Zarządu Powiatu Trzebnickiego w sprawie drogi w Pierwoszowie. Pismo dotyczy drogi powiatowej 1365D  - konieczności remontu nawierzchni i chodnika. Droga jest niebezpieczna i pilnie wymaga modernizacji. Jest to nawiązanie do odpowiedzi jaką we wrześniu 2014r otrzymali mieszkańcy Pierwoszowa od Zarządu Dróg Powiatowych w Trzebnicy (pismo również w załączniku).

17.03.2015

Droga w Szymanowie

Marzanna Jurzysta-Ziętek złożyła pismo do Zarządu Rady Powiatu Trzebnickiego w sprawie remontu drogi powiatowej w Szymanowie. Konieczne jest zabezpieczenie środkó finansowych przez powiat na wkład własny przy dofinansowaniu z Krajowego Programu Przenudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. "schetynówek". Gmina Wisznia Mała środki zabezpieczyła, szkoda byłoby stracić dofinansowanie. Jako Radna Rady Powiatu Trzebnickiego wnioskuję o realizację tego remontu już w bieżącym roku.

16.03.2015

Ekrany przy S5 w gminie Wisznia Mała

Marzanna Jurzysta-Ziętek, radna Rady Powiatu Trzebnickiego z gminy Wisznia Mała, aktywnie działa na rzecz zachowania pierwotnej wersji ochrony akustycznej na nowobudowanej drodze S5. Działania GDDKiA są niekorzystne dla mieszkańców - zmniejszenie ilości ekranów z planowanych 8km do 2km oraz budowa drogi na nasypie to praktycznie brak ochrony akustycznej na terenie gminy. Marzanna angażuje w sprawę Posłów Paltformy Obywatelskiej, którzy poprzez ministerstwo infrastruktury i swoje wpływy chcą "zawalczyć" o ekrany na S5. 

16.03.2015

Droga w Pierwoszowie

Radna Marzanna Jurzysta-Ziętek prowadzi działania zmierzające do realizacji zgłaszanych wcześniej potrzeb mieszkańców wsi Pierwoszów - remont drogi przechodzącej przez miejscowość.

12.03.2015

Sołectwo w sieci

Sołectwo w sieci - brzmi zachęcająco i to nic trudnego.
Prosimy zobaczyć jak funkcjonuje strona rodzinnej miejscowości Marzanny Jurzysta-Ziętek Malin:  www.malin.org.pl
Chętnie pomożemy przy zakładaniu stron sołectw naszej gminy. Prosimy tylko o kontakt. Dzięki uprzejmości mieszkańca wsi Wysoki Kościół gm. Wisznia Mała - Andrzeja Podreza wkrótce powstaną trzy nowe strony: Pierwoszów, Piotrkowiczki i Szewce. Zapraszamy inne miejscowości!

04.03.2015

Wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej w Malinie

Jutro, 5 MARCA 2015 r., w świetlicy w MALINIE o godz.18:00 odbędą się WYBORY SOŁTYSA i RADY SOŁECKIEJ MALINA.

19.02.2015

Plebiscyt "Kobieta Wpływowa 2015"

Dość póżno zgłoszona kandydatura, ale jeszcze są szanse.

09.02.2015

Pismo do Burmistrza Trzebnicy Marka Długozimy

Poniżej zamieszczamy treść przygotowanego przez Marzannę Jurzysta-Ziętek pisma skierowanego do Burmistrza Trzebnicy Marka Długozimy związane z planem zagospodarownia przestrzennego działki należącej do Powiatu Trzebnickiego, której przekształcenie i sprzedaż pozwoliłaby znaleźć brakujące fundusze na wkład własny powiatu do dotacji z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. schetynówek, a także na inne działania Powiatu.

06.02.2015

Odpowiedź Zarządu Dróg Powiatowych na interpelację Radnej

Odpowiedź na interpelację złożoną na IV sesji Rady Powiatu Trzebnickiego

17.01.2015

IV Sesja Rady Powiatu Trzebnickiego

Porządek obrad IV sesji Rady Powiatu Trzebnickiego
w dniu 23 stycznia 2015 roku o godz. 9 00
w sali konferencyjnej Starostwa w Trzebnicy ul. Leśna 1.

19.12.2014

Wniosek do budżetu powiatu na 2015 rok

W dniu 18.12.2014 nasza Radna Marzanna Jurzysta-Ziętek złożyła uzupełnienie wniosku do budżetu Powiatu Trzebnickiego o  propozycje zgłaszane przez mieszkańców gminy Wisznia Mała  podczas spotkań przedwyborczych.  Wniosek dotyczy miejsowości: Ozorowice, Szewce, Kryniczno i Malin, Machnice, Szymanów, Psary i Krzyżanowice, Piotrkowiczki i Miennice, Strzeszów, Ligota Piękan, Rogoż, Wisznia Mała, Wysoki Kościół i Pierwoszów.

18.12.2014

II sesja Rady Powiatu Trzebnickiego

Dziś  godzinie 14:00 w Trzebnicy odbędzie się II nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Trzebnickiego. W planach m.in. zmiany w budżecie na rok 2014, wybór Starosty Powiatu Trzebnickiego, wybory Wicestarosty oraz powołanie członków zarządu Rady Powiatu Trzebnickiego. Porządek obrad oraz projekty uchwał są dostępne na stronie Powiatu Trzebnickiego.

02.12.2014

I sesja V kadencji Rady Powiatu Trzebnickiego

1.grudnia br. odbyła się I sesja V kadencji Rady Powiatu Trzebnickiego.
Wszyscy wybrani radni, także Marzanna Jurzysta-Ziętek, odebrali oficjalne zaświadczenie o wyborze na Radną Powiatu Trzebnickiego. Wszyscy radni złożyli przysięgę.
Podczas posiedzenia została powołana 2-osobowa Komisja Skrutacyjna do przeprowadzenia wyborów przewodniczącego Rady. Marzanna została członkiem Komisji. Przeprowadzono tajne głosowanie. Stosunkiem głosów 9:8 przy obecności 18 radnych uprawnionych do głosowania (jeden z radnych odmówił udziału w głosowaniu) przewodniczącym Rady Powiatu Trzebnickiego zostal Mariusz Szkaradziński popierany przez KWW Marka Długozimy.

30.11.2014

Pierwsza sesja Rady Powiatu z udziałem Marzanny

Informacja o zwołaniu I sesji V kadencji Rady Powiatu Trzebnickiego
Komisarz wyborczy Postanowieniem Nr 61/14 informuje o zwołaniu I sesji V kadencji Rady Powiatu Trzebnickiego na dzień 1 grudnia 2014 roku o godz. 13:00, która odbędzie się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Trzebnicy przy ul. Leśnej 1.

24.11.2014

Podziękowania

Dziękuję wszystkim, którzy we mnie wierzyli i docenili moją pracę oddając głos na moją kandydaturę, a nie uwierzyli w czcze obietnice kontrkandydatów. Tym, którzy nie wierzyli dziękuję jeszcze bardziej, gdyż to mobilizowało mnie do większej pracy. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali i popierali, władzom i politykom, a szczególnie zwykłym ludziom. Najbardziej jednak dziękuję moim córkom, które dzielnie to wszystko znosiły oraz moim dwojgu pomocnikom. / Na podstawie wpisu z Facebooka /

23.11.2014

Marzanna Jurzysta-Ziętek - Radna w Radzie Powiatu Trzebnickiego

Oficjalnie już informujemy, że Marzanna Jurzysta-Ziętek otrzymała mandat Radnej w Radzie Powiatu Trzebnickiego w wyborach z 16.11.2014.r. 

16.11.2014

Marzanna Jurzysta Ziętek


Wg nieoficjalnych jeszcze wyników wyborów
Marzanna Jurzysta-Ziętek

Marzanna Jurzysta-Ziętek
Marzanna Jurzysta-Ziętek
14.11.2014

Na zakończenie kampanii wyborczej

Kończy się kampania wyborcza. Od północy obowiązuje cisza wyborcza. Jeszcze raz zachęcamy wszystkich wyborców do głosowania na Marzannę Jurzysta-Ziętek do Rady Powiatu Trzebnickiego. Lista nr 4, miejsce nr 3 w okręgu Wisznia Mała i Zawonia.

14.11.2014

Spotkania z wyborcami w gminie Wisznia Mała - podsumowanie

Wczoraj zakończyły się zebrania wyborcze z mieszkańcami w gminie Wisznia Mała, nasza kandydatka Marzanna Jurzysta-Ziętek w uzupełnieniu wniosków do budżetu powiatu trzebnickiego złoży wnisek, który bedzie zawierał usłyszane potrzeby od mieszkańców okolicznych wsi:
Ozorowice:  modernizacja drogi, lustro na zakręcie, chodnik - pobocza
Szymanów: droga aż do połaczenia z Szewcami
Psary:           chodnik Psary-Krzyżanowice
Strzeszów:  chodniki(jako ścieżki rowerowe), lampy Ligota Piękna: ścieżki rowerowe
Rogoż:          wyczyszczenie rowów powiatowych
Wymienione potrzeby to tylko z wymienianych przez uczestników, które są zadananiami powiatowymi.

11.11.2014

Święto Niepodległości - Piotrkowiczki, gm. Wisznia Mała

Na gminne obchody Święta Niepodległości wybrano w tym roku Piotrkowiczki. W uroczystościach wzieła także udział nasza kandydatka Marzanna Jurzysta-Ziętek. Po pięknej uroczystości, z którą organizatorom i artystom należą się podziękowania,  znalazła się okazja i czas na rozmowy z mieszkańcami i gośćmi, którzy przyjechali na obchody Święta Niepodległości. Dziękujemy za miłe przyjęcie.

09.11.2014

Spotkanie wyborcze w Malinie - poparcie Wójta, Sołtys i Radnego

W piątek, 7. listopada odbyło się w świetlicy wiejskiej w Malinie spotkanie wyborcze obecnego wójta gminy Wisznia Mała Jakuba Bronowickiego z mieszkańcami Malina. Pan wójt Jakub Bronowicki w nadchodzących wyborach stara się o kolejną kadencję na tym stanowisku. Wśród uczestników spotkania była obecna pani sołtys Dorota Kuleta, obecny radny gminny i kandydat na kolejną kadencję Franciszek Owsiański oraz nasza kandydatka do Rady Powiatu Trzebnickiego Marzanna Jurzysta-Ziętek.

07.11.2014

Bożena Kołpak, kierownik SP ZOZ Wisznia Mała, popiera kandydaturę Marzanny Jurzysta-Ziętek

Nasza kandydatka na Radną w Powiecie Trzebnickim z okręgu Wisznia Mała otrzymała bardzo miłe słowa poparcia od pani kierownik Ośrodka Zdrowia w Wiszni Małej Bożeny Kołpak. Dziękujemy serdecznie!  Szczegóły w zakładce Popierają mnie

06.11.2014

Spotkania kandydatki z wyborcami

Kandydatka do Rady Powiatu Trzebnickiego Marzanna Jurzysta-Ziętek uczestniczyła w spotkaniach wyborczych organizowanych w wioskach naszej gminy. 

06.11.2014

Spotkanie z Wójtem Jakubem Bronowickim

Już w najbliższy  piątek o godzinie 18-tej w świetlicy wiejskiej w Malinie odbędzie się spotkanie z wójtem gminy Wisznia Mała Jakubem Bronowickim, który w najbliższych wyborach będzie starał się o koleją kandencję. Na spotkaniu obecna będzie również, popierana przez wójta, nasza kandydatka do Rady Powiatu Trzebnickiego - Marzanna Jurzysta-Ziętek.

05.11.2014

Rozmowa z Marzanną Jurzysta-Ziętek na portalu WiszniaMala.net

W dniu dzisiejszym na portalu społeczności lokalnych www.wiszniamala.net ukazał się wywiad z naszą kandydatką do Rady Powiatu. Zapraszamy do lektury:  Pełna treść rozmowy >>>

Park w Malinie, gmina Wisznia Mała
Park w Malinie, gmina Wisznia Mała
05.11.2014

Najnowsze działania lokalne

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem naszej kandydatki na stronie www.malin.org.pl  Marzanna jak zawsze pełna pomysłów i zapału do ich realizacji.... tym razem rozwijamy temat rewitalizacji parku w miejscowości Malin.

03.11.2014

Kontakt - e-mail

Od dzisiaj uruchamiamy ades mailowy do naszej kandydatki. Prosimy wszelkie pytania i uwagi kierować na adres:  marzanna@jurzysta-zietek.pl

29.10.2014

Inicjatywa Powiatu w sprawie korka w Krynicznie

Dzieki wielu interpelacjom m.in. Marzanny w sprawie problemu korka w Krynicznie zarząd powiatu podjął dziś uchwałę prowadzącą do rozwiazania tej sytuacji.

28.10.2014

Program wyborczy.

Zapraszamy do zapoznania się z programem wyborczym kandydatki na Radną w Powiecie Trzebnickim. Szczegóły dostępne w zakładce Polityka/Program.

27.10.2014

Wiktor Lubieniecki popiera kandydaturę Marzanny Jurzysta-Ziętek

Dziękujemy za poparcie kandydatki do Rady Powiatu Trzebnickiego - Marzanny Jurzysta-Ziętek otrzymane od pana Wiktora Lubienieckiego - dyrektora szpitala św. Jadwigi  w Trzebnicy i kandydata Platformy Obywatelskiej do Sejmiku Dolnośląskiego - miejsce nr 8 na liście. Szczegóły....

26.10.2014

Konwencja programowa dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej w Wałbrzychu

W dniu dzisiejszym odbyła się Konwencja programowa dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz PO, posłowie i posłanki Platformy, burmistrzowie i starostowie z całego Dolnego Śląska, samorządowcy oraz kandydaci startujący w najbliższych wyborach. 

25.10.2014

Pianino w świetlicy w Malinie

Dzięki staraniom Marzanny Jurzysta-Ziętek, a przy pomocy mieszkańców Malina (podziękowania dla p.Piotra M., Marcina M., Mateusza M., Romana T. i Franciszka O.) pianino jest już w świetlicy w Malinie. Nasza kandydatka już złożyła wniosek o dofinansowanie nauki gry na pianinie dla dzieci w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że projekt zostanie zaakceptowany.

25.10.2014

Startujemy z aktualnościami na stronie kandydatki do Rady Powiatu Trzebnickiego

Wczoraj wieczorem wszyscy kandydaci powiatu trzebnickiego startujący z list Platformy Obywatelskiej, odebrali ulotki i plakaty wyborcze. Już niedługo znajdą Państwo informacje w formie drukowanej. Mamy nadzieję, że jest to dobra forma zwrócenia uwagi na kandydatów i przypomnienie ich założeń programowych. Szczegóły i więcej informacji przekazywane są drogą internetową - przez stronę www oraz Facebooka:  facebook.com/MarzannaJZ